Бабусі і мами, ревнощі виховання: чи правда, що онуків любити простіше, ніж дітей (коментує психолог)

Твій День

Кажуть, що онуків любити простіше, ніж дітей. Чи справедливе таке твердження? Відповідь давала психологиня.

Поділитися:

Любов до онуків і дітей різна, та чи правда, що бабусі люблять своїх онуків більше, ніж власних дітей? Чи, можливо, за родинними стосунками криється щось глибше? Як мамі і бабусі побудувати здорові стосунки, які не нашкодять вихованню дітей? У «Твоєму дні» розповіла психологиня Анна Кушнерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не розчинитися в дітях? Розповідає психологиня Анна Кушнерук (на прикладі стосунків співачки Камалії з мамою)

Анна Кушнерук говорить:

«Іноді онуків любити справді легше, ніж дітей, бо тут мова йде про геть інший ступінь відповідальності. На онуків зазвичай є більше часу, що дає змогу любити їх усвідомлено, концентровано і не несучи при цьому великої відповідальності».

Але це не означає, що батьки менше люблять своїх дітей, ніж бабусі й дідусі онуків, наголошує Кушнерук. Просто це дві різні любові. Дивіться відео про те, чому ми переносимо методи виховання від батьків на своїх дітей:

Як правильно розподіляти ролі в родині: радить психолог

Анна Кушнерук торкнулася теми розподілу ролей у сім’ї та ревнощів, які іноді виникають між мамою і бабусею у питанні виховання дітей. Психологиня наголошує:

«Кожен має виконувати свою роль. Для дитини надзвичайно шкідливо, коли ролі батьків виконують бабусі й дідусі, чи навпаки. Якщо сім’я повна і мова не йде про непереборні життєві обставини, бабуся в жодному разі не повинна зайняти в житті дитини місце мами».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свекруха та невістка: чи потрібно називати свекруху мамою та як двом жінкам побудувати здорові стосунки (поради від психоаналітика Анни Кушнерук)

Окремо Анна Кушнерук запинилася на темі жіночої конкуренції в родині за увагу дітей: коли мама і бабуся не можуть дійти згоди у питанні їх виховання і відкрито це демонструють. Про це психологиня говорить:

«Це речі, які травмують дитину назавжди».

Також слід звикнути до того, що всі ми різні: є бабусі, які багато допомагають з онуками, але є й такі, які фактично не беруть участі у їх вихованні. І те, й інше – абсолютно нормально, вважає Кушнерук. Головне тільки, щоб бабусі не заміщала собою маму, свідомо чи несвідомо. Така ситуація вже є тривожною. Дивіться відео про те, чому може бути шкідливо розчинитися в дітях:

Насамкінець Анна Кушнерук додає:

«Мама і тато – найголовніші, опорні люди в світі. Але дитина повинна отримати якомога більше любові від цього світу, і якщо бабуся її любить – це прекрасно».

ФОТО: Pexels/Kampus Production

Твій день

Всі відео

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю