Поради психолога: Як боротися з агресією

Сніданок з 1+1
07:00
Будні

Психолог Наталя Підлісна розповіла, як розпізнати небезпеку та позбавитися від агресії.

Поділитися:

Нещодавнй випадок нападу на бійця АТО в театрі Дніпра викликав значний резонанс у суспільстві. Жінка, яка активно підтримує бойовиків Донбасу, завдала чоловіку удару молотком по голові.

Що провокує таку агресію та як виявити і попередити потенційну небезпеку – на ці та інші питання відповіла постійний експерт програми «Сніданок з 1+1» психолог Наталя Підлісна. 

Агресія - це базова емоція, з якою народжується кожна дитина. Агресія в нормі необхідна для того, щоб досягати нових вершин та не пасти задніх у битві за виживання. Ця емоція змушує людей конкурувати, домінувати, шукати кращого сексуального партнера. 

Всі емоції існують в нормі та в патології. Нормований обсяг агресії необхідний людині, аби вижити у суспільстві.

Розглянувши конкретний випадок у театрі, експерт зазначила, що це вже є відхиленням від норми, що у науці називають психологічною патологією. Люди з такими проблемами завжди ходять поміж нас і важливо навчитися розпізнавати їх, аби вчасно уберегти себе та близьких.

ЯК РОЗПІЗНАТИ НЕБЕЗПЕЧНУ ЛЮДИНУ

– Особа з агресивними намірами поводить себе не стандартно у порівнянні з оточуючими. У громадських місцях, коли всі поводяться спокійно, психопат помітно нервуватиметься.

– Тривожним дзвіночком повинна стати надмірна зосередженість на одній точці, коли навколо активно змінюються події - тобто людина зосереджена на агресивних думках.

– У такий момент необхідно спостерігати за рухами рук потенційного агресора: він може погладжувати кишеню чи сумку, в якій лежить знаряддя нападу.

Причинами агресії може стати те, що у людини дуже багато негативних емоцій: почуття образи, вини, невдачі, безнадії, нереалізованості тощо. Особа боїться їх висловити і усі ці емоції у сукупності призводять до утворення агресії.

ОСНОВНІ СПОСОБИ ПОЗБУТИСЯ АГРЕСІЇ:

1. Метод «парового котла» – важливо, щоб існували канали для висловлення своєї думки у кожного члена суспільства. Яскравим прикладом може стати діяльність журналістів - вони зобов'язані показати позиції по обидва боки барикади. Беручи участь у мітингах, люди реалізовують свою агресію і вона переходить у більш спокійне русло енергії. 

2. «Ритуальні танці» – надати своїй негативній енергії певного звукового чи символічного вияву. Наприклад: скандування різких закликів, «диванна аналітка» в мережі тощо.

3. Сміх – держава повинна слідкувати за тим, щоб у суспільство проникало багато веселих емоцій: від гумористичних передач до позитивних новин. Люди, які частіше сміються, менш агресивні.

Читайте також поради психолога Олени Любченко, як позбутися недовіри до чоловіків.

Звездные новости
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю