Не просто випадковість: вчені пояснили, чому домашні улюбленці схожі на своїх власників

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Поділитися:

У народі існує думка, що домашні улюбленці часто нагадують своїх господарів як зовнішніми рисами, так і характером. Виявляється, науковці мають цьому пояснення і це зовсім не випадковість.

Вчені підтвердили, що люди підсвідомо обирають собі тварин, які мають із ними схожі риси. З цим твердженням погоджується і кінологи, але вони мають для цього окреме пояснення. 

У Сніданку з 1+1 пояснили, чому люди спеціально обирають схожих на себе домашніх улюбленців, чи все ж — це лише простий збіг.

Доктор Джині Скотт із Пенсильванського університету, досліджуючи зовнішню схожість між чотирилапими та їхніми господарями, зазначила, що тварини дійсно з часом починають нагадувати своїх власників. Ба більше, вони навіть переймають від людей примруження очей, посмішку, манеру ходи та навіть комплекцію тіла.

Проте схожість проявляється не лише у зовнішності, а й у темпераменті. Група дослідників із Мічиганського університету опитала кілька десятків власників кішок і собак. Виявилося, що екстраверти зазвичай мають життєрадісних і активних улюбленців, тоді як інтроверти – спокійних і менш товариських. Крім того, якщо власник схильний до тривожності, його тварина також може бути нервовою та навіть агресивною.

Домашні улюбленці
Freepik

Цікаві дослідження 

Ще один цікавий факт, що цей зв’язок простежується і в харчових звичках. Американська асоціація з профілактики ожиріння встановила, що люди, які дотримуються здорового харчування, ретельно слідкують і за раціоном своїх улюбленців. Натомість ті, хто полюбляє ласощі, часто перегодовують своїх тварин.

Міцний зв’язок між власником і собакою має психологічну користь для обох. Однак надмірна прив’язаність може мати й негативні наслідки – улюбленець може важко переживати розлуку зі своєю людиною-компаньйоном.

У 2018 році професор психології Ніколас Честенфільд із Університету Сан-Дієго провів цікавий експеримент. Він запросив 45 власників собак на фотосесію під час звичайної прогулянки в парку. Після цього знімки перемішали у спеціальній програмі, а студентам запропонували визначити, де чий улюбленець, порівнюючи суто зовнішність. У 72% випадків учасники експерименту правильно визначили господарів собак.

Що про це думає кінолог

Кінолог Владислав Плахтій погоджується з тим, що домашні улюбленці адаптуються до способу життя господаря:

«З часом тварини переймають звички своїх власників – це точно так. Як людина пристосовується до життя з собакою, так і собака адаптується під господаря. Найперше – це графік. Якщо власник працює віддалено або ходить на роботу п’ять днів на тиждень, то тварина також підлаштовується під цей режим».

Проте кінолог зазначив, що власники домашніх тварин дійсно обирають улюбленців переважно за темпераментом, але не за зовнішністю. Тобто головна схожість – це характер і стиль життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звучить лякаюче: вчені встановили, що недосипання руйнує мозок і прирівняли наслідки до черепно-мозкових травм

Новини по темі
Всі новини