Курс євро побив історичний рекорд: експерт пояснив, що буде з валютою та чи надійно тримати заощадження в гривні

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Поділитися:

Євро в Україні побив історичний рекорд, що пояснюється глобальними економічними процесами. Експерти пояснили, що буде далі з курсом та у якій валюті радять зберігати заощадження.

В Україні зафіксовано новий рекорд на валютному ринку. Офіційний курс євро встановлено на рівні 46 гривень 92 копійки за 1 євро. Це максимальне значення за всю історію спостережень. Попередній рекорд було зафіксовано у вересні 2024 року, і теперішній курс перевищив його на 1 гривню 8 копійок.

Водночас офіційний курс долара становить 41 гривню 38 копійок. Таким чином, різниця між вартістю євро і долара сягнула понад 5 гривень. Варто зауважити, що йдеться саме про офіційні показники, встановлені Національним банком України. У комерційних банках та пунктах обміну валют курси традиційно вищі.

За спостереженнями журналістів, у столиці вартість євро в обмінниках коливалась від 47 до 47,90. А долар був у межах від 41 до 41,67.

Чому дорожчає євро і що відбувається із доларом?

Причини валютних коливань пояснив економіст Андрій Новак у Сніданку з 1+1. За його словами, девальвація долара на світовому ринку, спричинена торгівельною війною, яку Сполучені Штати розв’язали проти низки країн, а вона, в свою чергу, безпосередньо впливає й на український ринок. Долар втрачає позиції не лише щодо євро, а й щодо гривні. Водночас європейська валюта зміцнюється.

«Україна просто зеркально реагує на те, що відбувається між основними світовими валютами. Це наслідок глобальних процесів», — пояснив Новак.

Крім того, адміністрація президента США Дональда Трампа тимчасово відклала запровадження підвищених мит для більшості країн світу на 90 днів. Це рішення, на думку економістів, може стабілізувати валютний ринок і може взагалі повернути долар до попередніх позицій.

У якій валюті зберігати заощадження?

Експерт радить не тримати всі гроші в одній валюті. Найкращим варіантом, за його словами, є розподіл заощаджень на три приблизно рівні частини — у гривні, доларах і євро. Також він наголошує: зберігати кошти варто лише в банках, а не вдома, аби хоча б частково компенсувати інфляцію завдяки відсоткам.

«У гривні відсотки будуть найвищі, у доларах та євро — нижчі, але в такому форматі ви будете захищені від різких валютних змін», — зазначає фахівець.

Чи варто панікувати?

Попри рекордне зростання євро, експерти заспокоюють: для економіки України ці коливання поки що не є критичними. Тому, фінансисти радять не піддаватися паніці й не здійснювати емоційних валютних операцій. Адже, згідно з прогнозами, валютний ринок найближчим часом може стабілізуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не можна починати війну проти того, хто переважає тебе»: Дональд Трамп відповів, чи введе нові санкції проти РФ після удару по Сумах

Новини по темі
Всі новини