Новий скандал на Олімпіаді-2024: як змагання з жіночого боксу потрапили під приціл російської пропаганди

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Олімпіада-2024: як російська пропаганда розпалила скандал навколо двох боксерок
Getty Images

Олімпіада-2024: як російська пропаганда розпалила скандал навколо двох боксерок

Поділитися:

У жіночому боксі на Олімпіаді-2024 найбільша увага зараз прикута до двох спортсменок: алжирки Іман Хеліф і представниці Тайваню Лінь Ютін. Частина користувачів соцмереж вважає спортсменок чоловіками або трансгендерними жінками. Хтось робить припущення із зовнішнього вигляду і значної переваги на полі бою, а інші спираються на дискваліфікацію спортсменок з чемпіонату світу з боксу, тоді Іман та Лінь ніби провалили тест на визначення статі. Та чи дійсно є привід для галасу і до чого тут російська пропаганда? Про це розповіли у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі 1+1 Україна. 

З чого почався скандал

Скандал зі спортсменкою Іман Хеліф трапився у чвертьфіналі Олімпіади-2024. Під час вирішального бою алжирка здобула перемогу над італійкою Анджелою Каріні лише за 46 секунд. Опонентка емоційно прокоментувала спортивну поразку:

«Я зупинила бій, щоб зберегти своє життя».

Іман Хеліф
Getty Images

Це призвело до шалено критики Міжнародного олімпійського комітету, проте їхній представник Марк Адамс вмить зреагував на це і заявив, що алжирська боксерка народилася жінкою та має жіночий паспорт, тому все відбувалось за правилами змагання.

Зі схожою проблемою зіткнулась і представниця Тайваню Лінь Ютін, яка на Олімпіаді-2024 досягла чвертьфіналу. Спортсменка перемогла представницю Узбекистану, проте разом з переможними оплесками деякі глядачі освистали спортсменку за те, що вона начебто чоловік, що вийшов на ринг проти жінки.

Лінь Юйтін
Getty Images

Насправді Лінь бере участь у жіночих змаганнях з боксу вже 14 років. Вона дворазова чемпіонка світу та учасниця Олімпіади у Токіо. Тож у Міжнародному олімпійському комітеті зазначили, що галас навколо спортсменок – це хвиля дезінформації.

До чого тут російська пропаганда

Міжнародний олімпійський комітет критикують у тому, що вони допустили до змагань двох олімпійських спортсменок — Іман Хеліф і Лінь Юйтін, які торік провалили тести, пов'язані з визначенням статі. Однак, як виявилось, ці тести проводила організація під контролем російського бізнесмена, який тісно пов'язаний з російською владою. Міжнародний олімпійський комітет у це дослідження не вірить:

«Ми не знаємо, який був протокол, ми не знаємо чи був тест точним, адже чемпіонатом світу опікується Міжнародна Асоціація боксу. Очолює її росіянин Умар Кремльов. Тести напередодні змагань проводила компанія, що належить приятелю Путіна».

Тобто виходить, що офіційних результатів стану здоров’я Хеліф та Ютін вони ніколи не підтверджували документами, а ці звинувачення лише на рівні гучних заяв керівництва асоціації.

Про причетність російської пропаганди впевнені й ЛГБТ-активісти. Вони вважають, що вкиди про трансгендерність Хеліф та Ютін зробили саме росіяни, бо усі ці чутки про гендер спортсменок з’явилися саме в російському Telegram-каналі, а потім поширилися російським інформаційним агентством. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ліжка з картону, погана мішленівська їжа та брудна Сена: найгучніші скандали Олімпійських ігор-2024 в Парижі

Новини по темі