Біг: «Золоті» правила найпопулярнішого виду спорту в мегаполісі

Правила бігу в місті
freepik.com

Яких правил варто дотримуватися, аби біг дарував користь і задоволення.

Поділитися:

Для багатьох небажання займатися бігом зароджується ще в шкільному віці: коли потрібно здавати нормативи, летіти стрімголов, не замислюючись про правильність бігу та намагаючись довести свою першість.

Насправді ж пробіжки можуть приносити не лише користь, а й насолоду, відчуття припливу енергії. Деякі бігуни зізнаються, що після занять відчувають себе молодшими. І не потрібно бігти наввипередки, щось комусь доводити. Усе що важливо – зібратися духом, справді захотіти попрацювати над собою та врахувати наступні поради.

Як вибрати кросівки для бігу

Перед тим, як розпочати заняття бігом, потрібно вибрати правильне та зручне взуття, адже від нього великою мірою залежить ваше здоров’я, а також комфортність і тривалість пробіжки.

 1. Бігове взуття повинно мати амортизацію, що допомагає зменшити напругу на м’язи і сприяє більш комфортній пробіжці.
 2. Віддавайте перевагу кросівкам із хорошою фіксацією п’ятки, та й стопи загалом.
 3. Краще, коли підошва кросівок пласка. Це дозволяє ставити стопу з носка і не навантажувати п’ятку.
 4. Якщо плануєте бігати навіть під невеликим дощем, тоді ліпше обирайте водонепроникні кросівки.
 5. Улітку краще бігати в кросівках із сіточкою – у них ноги не прітимуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективний комплекс вправ для здорової спини

Основні правила бігу в місті

 1. Що ж – хороші, зручні кросівки вже маєте. Тепер важливо подбати про комфортний одяг. Чудово, якщо ви любитимете своє вбрання для пробіжки, тоді заняття спортом принесуть більше задоволення.
 2. Визначіть, у який час вам бігатиметься найкраще. Кажуть, «жайворонкам» принесе задоволення ранкова пробіжка – у цей час всі органи працюють максимально злагоджено. Тим паче концентрація шкідливих викидів у повітрі менша, ніж в інший час. Тож свіже ранкове повітря дозволить зміцнити дихальну систему.

Натомість «сови» переваги бігу відчують у вечірній час. Та зауважте, що вечірні заняття спортом збуджують нервову систему, тож після пробіжки заснути буде важко.

 1. Заздалегідь оберіть маршрут. Це допоможе не витрачати час на вивчення нових місць. Прокладіть шлях вулицями, бігати якими максимально безпечно. Бігайте подалі від шумних доріг. Та в разі пробіжки поруч із дорогою, біжіть назустріч потоку автівок. Якщо неподалік від вашого дому є парк, набережна, тоді краще займайтеся спортом серед гарної природи.

 1. Перед пробіжкою варто зробити розминку – до 15 хв.
 2. Новачкам краще почати з нешвидкого бігу.
 3. Для початку бігайте не довше 30 хв.
 4. Під час бігу стежте за диханням.
 5. Крок варто починати не з п’ятки, а з носка. Уявіть, що бігаєте по піску.
 6. Крок має бути частим і коротким. В ідеалі – це 90 кроків за хвилину.
 7. Беріть з собою воду. Взагалі пити рекомендують і перед пробіжкою (1/2 л води), і під час, і після бігу. За кожні 15-20 хв занять організм втрачає приблизно 150-350 мл води. А втім, надмірне вживання води також не принесе користі. Тож пийте коли відчуваєте спрагу, орієнтуйтеся на потреби свого організму. До прикладу, під час бігу можна робити декілька ковтків кожні 15 хв.  
 8. Після бігу варто зробити нескладні вправи для розтяжки м’язів – до 15 хв.

Протипоказання

Такий на перший погляд корисний вид спорту може і нашкодити здоров’ю. Ліпше відмовитися від бігу при варикозному розширенні вен, при астмі, захворюваннях серця або проблемах зі спиною. Взагалі щодо того, чи варто вам займатися бігом, ліпше проконсультуйтеся в лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Йога для початківців: 6 простих вправ для кожного

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю