Цистит та сечокам’яна хвороба: Прості правила профілактики

Цистит та сечокам’яна хвороба: Прості правила профілактики
freepik.com

Як уникнути проблем із сечовою системою.

Поділитися:

Лікування нирок та сечовивідних шляхів є однією із найважливіших завдань сучасної медицини. Зокрема, ця проблема зумовлена збільшенням хронічних захворювань нирок та сечовивідних шляхів. До прикладу, за останні 10 років у США та окремих країнах Європи кількість хворих подвоїлась. Як уникнути проблем із сечовидільною системою, та які існують правила профілактики – читайте далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин психогенного безпліддя

Хвороби сечових шляхів можуть призвести до:

- розвитку тяжких ускладнень;

- розвитку хронічної ниркової недостатності;

- інвалідизації і втрати соціальної активності.

До найрозповсюдженіших захворювань сечовидільної системи належать цистит та сечокам’яна хвороба.

 

Цистит – поширене запальне захворювання сечовидільних шляхів, яке супроводжується болем та дискомфортом. Ця хвороба  може виникнути не тільки у жінок, а й в чоловіків.

Симптоми циститу:

- часті позиви до сечовипускання;

- біль внизу живота;

- відчуття печіння та дискомфорт під час сечовипускання;

- підвищена температура тіла;

-  загальна слабкість.

При захворюванні на цистит ще до консультації з лікарем необхідно зробити загальні аналізи з визначенням чутливості до антибіотиків, при підозрі на бактеріальну або грибкову інфекцію та ультразвукове дослідження органів малого тазу. Це допоможе правильно встановити діагноз та причини захворювання.

Що стосується правил харчування під час циститу з раціону виключають продукти харчування, які мають подразнюючу дію. Це цибуля, часник, прянощі, хрін, наваристі грибні, рибні, м’ясні бульйони, шпинат, щавель, редис, а також алкоголь. При циститі потрібно збільшити кількість чистої води, відвари протизапальних трав, натуральні соки, компоти з фруктів та ягід без цукру.

Для того щоб зменшити ризик розвитку циститу, варто дотримуватись наступних правил профілактики:

- інтимна гігієна органів сечостатевої системи;

- не стримувати позиви сечовипускання;

- не переохолоджуватись під час купання;

- одягатись відповідно до сезону, уникаючи переохолоджень ніг і органів сечостатевої системи;

- проходити профілактичний курс з вживанням лікарських препаратів, що використовуються для лікування циститу. Комбіновані препарати рослинного походження  допомагають  у боротьбі з інфекційними та запальними захворюванннями сечовидільної системи, при гострому і хронічному циститі, пієлонефриті, простатиті, а також у лікуванні та профілактиці сечокам'яної хвороби.

Пам’ятайте, що при виникненні захворювання не можна зволікати. Вчасно проведене лікування попередить негативний вплив циститу, позбавить від неприємних відчуттів і поверне до нормального життя.  

Сечокам’яна хвороба – захворювання, під час якого утворюються конкременти різного хімічного складу в нирках. Її провокують інфекції сечових шляхів, порушення  мінерального обміну, травми нирок, застій сечі тощо.

 

Симптоми сечокам’яної хвороби:

- ниркова коліка, що супроводжує сильні болі в попереку;

- хворобливі відчуття під час сечовипускання.

Як уникнути сечокам’яної хвороби:

- дотримуватися здорового харчування;

- мати дієтичні рекомендації;

- вживати препарати, які допоможуть вилікувати або провести профілактику захворювань сечовидільної системи. 

Пам’ятайте, що наслідки сечокам’яної хвороби можуть бути серйозними – втрата нирки. Такі випадки трапляються рідко, адже терпіти симптоми хвороби надзвичайно боляче. Біль, який провокують камені, є гострим й нестерпним. За перших ознак сечокам’яної хвороби потрібно терміново звертатися до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 продуктів, які допоможуть очистити судини