5 причин психогенного безпліддя

Сніданок з 1+1
06:30
Будні

Психотерапевт розповів, у чому причина багатьох випадків безпліддя у чоловіків та жінок.

Поділитися:

Згідно зі статистикою ВООЗ, у кожній країні світу від безпліддя страждає 10 % пар. В Україні зареєстровано 77 % випадків жіночого та 22 % чоловічого безпліддя. А от сучасні дослідження вчених у галузі психотерапії свідчать: доволі часто люди мають нормальну репродуктивну функцію, але їхньому організму заважають психотравми. Психотерапевт Олег Чабан розповів, у чому причина багатьох випадків безпліддя як у жінок, так і у чоловіків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 порад, чого насправді потрібно вчити дітей

1. Недовіра до свого партнера. Багато жінок відтягують планування вагітності, тому що прагнуть побудувати кар’єру. Вони хочуть мати можливість самостійно опікуватися сім’єю, бо підсвідомо недовіряють чоловікам. 

Чому трапляються ситуації, коли жінка довго не могла завагітніти, а потім трапилось диво? Тому що вона відпустила ситуацію, розслабилась і припинила внутрішню боротьбу. Коли жінка звільняє свої думки від негативу і стає психологічно спокійною, вона має можливість завагітніти, - наголошує експерт. 

2. Конфлікти між чоловіком та жінкою. Зради, біль, гучні сварки, фізичне насилля у стосунках підриває довіру до партнера. У жінок з’являється думка, що із чоловіками не можна зближуватися. 

3. Незадоволення роботою. Стрес на роботі може стати однією з головних причин, чому ви не можете завагітніти. Експерти стверджують, що постійний стрес знижує вироблення гормонів, що відповідають за стабільний цикл. На час планування вагітності краще покинути роботу, яка приносить вам незадоволення та купу негативу, почати медитувати, ходити на йогу та займатися справами, які зможуть вас максимально розслабити. 

4. Незадоволення собою. Така проблема породжується надмірним контролем дитини батьками в дитинстві. Не можна не відпускати дитину погуляти з друзями, заперечувати її привабливість, робити її невпевненою у собі вже з дитинства, говорити про те, що всі чоловіки гвалтівники та вбивці. 

5. Страх завагітніти. Чимало жінок бояться завагітніти як через страх перед болем при народженні дитини, так і через те, що начебто можуть стати поганою мамою. 

Безпліддя - не вирок. Позбутися проблем допоможе консультація із фахівцями з різних галузей, а також вміння відпустити ситуацію і прийняти її такою, як вона є, - запевняє лікар. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суворі чи м'які: Які методи виховання дітей кращі

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю