UA RU

Україну може очікувати демографічна криза через масовий виїзд жінок та дітей за кордон: як її уникнути та як стимулювати повертатися

ТСН
©© Pexels/Josh Willink

Через війну в Україні може статися демографічна криза

Масова евакуація жінок і дітей до Європи може спровокувати демографічну проблему в Україні. За словами експерта, якщо більшість жінок і дітей не повернуться до вересня, то повернути їх може бути дуже складно. Про це розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова спеціально для ТСН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виїзд дитини за кордон під час війни: правила перетину кордону для дітей віком до 16 років

 

Через виїзд за кордон великої кількості жінок та дітей Україну може очікувати демографічна криза. Щоб її уникнути, потрібно не втрачати зв’язок з українськими біженками та стимулювати їх надалі повертатись в Україну. 

"Якщо війна дійсно затягнеться на невизначений термін, на кілька років, якщо жінки там адаптуються, то потім до жінок приїдуть їх чоловіки та батьки з України. Йтиметься не про розпад родин, а про те, що Україна втратить і жінок, і дітей, і чоловіків. Оце може бути. Питання повернуться чи ні найбільше пов'язане з тривалістю бойових дій. Переважна більшість пов'язує своє повернення із безпекою. Навіть не з відновленням житла, не з можливістю праювати, а саме з безпекою.  Допоки тривають обстріли українських міст, жінки з дітьми не повертатимуться масово з-за кордону", — сказала Елла Лібанова.

Елла Лібаннова зауважила, що наразі дуже важливо, щоб ці люди не втрачали зв'язок з Україною та могли працювати дистанційно. Також  у зв’язку з війною в Україні може впасти народжуваність. Водночас, країни ЄС можуть покращити власну демографічну ситуацію завдяки українкам, які народжують за кордоном.

"Потрібно підтримувати зв’язок з переселенками та робити все можливе, щоб вони повернулися. Підтримувати зв'язки, не звільняти з роботи, налагоджувати зв'язки консульським службам за кордоном. Потрібно робити все, щоб вони розуміли, що Україна не відмовилась від них та чекає:  і суспільство, і держава, і родина", — наголошує Елла Лібанова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як отримати «лікарняні» й допомогу по вагітності та пологах під час війни та оформити документи на дитину

ТСН 2020 ТСН за 2020.02.28

Новини по темі
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Приймаю