Як правильно позичати гроші: коментує психолог

Твій День
Дивись відео
Як правильно позичати гроші? Як правильно давати у борг? Коментує психолог
Pexels/Karolina Grabowska

Як правильно позичати гроші? Чи реально відмовити у позиці і не образити людину? Порадами ділиться психологиня Анна Кушнерук.

Поділитися:

Як правильно позичати гроші з точки зору психології? Про це в ефірі шоу «Твій день» розповіла психологиня Анна Кушнерук. Вона наголосила на тому, що віддавати позичені гроші завжди психологічно важко, адже ми беремо чужі заощадження, а повертаємо уже свої. Тому так часто люди не повертають борги. І до цього морально слід бути готовими, коли ви даєте комусь позику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У відпустку без дітей: як заспокоїти совість? Поради дає психологиня Анна Кушнерук

Психологиня радить: якщо ви хочете комусь допомогти матеріально, краще «подаруйте» певну суму, морально з нею розпрощайтеся. І якщо вам її повернуть, це буде для вас приємним бонусом. Якщо ж ви чекаєте на те, що гроші вам віддадуть, тоді до позики слід підходити з точки зору бізнесу: оформити всі документи нотаріально, і не соромитися цього.

гроші у боргФото: Pexels/Karolina Grabowska

Анна Кушнерук зауважила: більшість людей позичають гроші, тому що не вміють говорити «ні». Даючи в борг, вони натомість бажають отримати любов або ж не отримати негативне ставлення до себе. Але навчитися відмовляти все ж варто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стосунки при розлученні: коментують Наталія Окунська та психолог Анна Кушнерук (ВІДЕО)

Якщо ви не дали позику, будьте готові до того, що на вас образяться. Це нормальна людська реакція, яка швидко мине, якщо ви маєте з людиною здорові стосунки. Щоб образа від відмови була меншою, не полінуйтеся вислухати, для чого людині взагалі потрібні гроші. Так вона відчує, що ви її не ігноруєте, просто у вас наразі немає можливості їй допомогти.

Більше про те, як правильно позичати гроші, а також чи варто давати позику родичам, дивіться у відео:

Твій день
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю