Ями на дорозі: як відшкодувати збитки за пошкоджений автомобіль (поради юриста)

Твій День
Дивись відео

Як відшкодувати збитки за поламану машину?

Поділитися:

Сніг розтанув, а разом із ним асфальтове покриття. Що робити, коли в'їхали в глибоку яму, та як відшкодувати собі збитки за поламану машину? У яких випадках те, що ви в'їхали в яму — це не ваша провина? Розповіли у "Твоєму дні".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які допустимі норми шуму у багатоквартирному будинку та що робити, щоб заспокоїти голосних сусідів: поради експертів

Вибоїни на дорозі можуть бути дуже підступні: наприклад, коли яма прихована водою. Важко розрахувати, наскільки вона глибока та яке пошкодження ви отримаєте, якщо в'їдете в неї. Проте майстер СТО каже, що якщо після наїзду в яму ви не бачите візуальних пошкоджень, це не привід спокійно їхати далі. Краще все одно заїхати на СТО зробити діагностику.

Якщо, наприклад, у вашій машині відірвало колесо, одразу зупиняйтесь та викликайте поліцію — так рекомендує адвокат Михайло Олексієнко. Інакше гарантовано ремонт власним коштом:

Учасник цієї дорожньо-транспортної пригоди підписує схему ДТП. Він повинен подивитися на графу справа. Поліціянти зобов'язані зафіксувати, де розташована яма відносно елементів проїжджої частини та її розміри.

Усе, що глибше 4-х сантиметрів, — це недолік дорожнього покриття, що є відповідальністю місцевої влади чи автодору!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зекономити на квитках на поїзд: які існують знижки, коли купувати дешевше (пояснює експерт)

Враховуйте те, що судова тяганина може тривати й рік. Проте якщо ви доведете, що ваша машина постраждала через розбиту дорогу й уникнути аварійної ситуації було неможливо, утримувач дороги буде змушений компенсувати вам повну вартість ремонту.

Куди скаржитися, якщо сусід порушує будівельні норми? Дивіться сюжет:

Твій день
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю