Вазони і відпустка: як поливати рослини, коли вас немає вдома (ВІДЕО)

Твій День
Полив вазонів під час відпустки. Догляд за кімнатними рослинами
Соцмережі Антоніни Лесик

Як поливати кімнатні рослини під час тривалої відсутності вдома? Наприклад, у період відпустки. Прості та дієві поради від садової блогерки.

Поділитися:

Літо – гаряча пора відпусток. Як правильно організувати дозоване зволоження кімнатних рослин на період своєї тривалої відсутності вдома? Розповідає садова блогерка Антоніна Лесик в ефірі шоу «Твій день».

Приготування до від’їзду

Спочатку слід приготувати рослини до вашої тривалої відсутності:

  1. За 2 тижні перестати їх підживлювати, щоб зупинити їхній ріст та акумулювати ресурси.
  2. За 7-10 днів до від’їзду обробити рослини від шкідників.
  3. За 1-2 дні до від’їзду обрізати всі бутони, щоб зберегти рослинам сили.
  4. У день від’їзду гарно полити вазони та прибрати їх з підвіконня, щоб на них не потрапляло пряме сонячне світло. Поставити рослини в одне місце, чим щільніше вони будуть стояти одна до одної, тим краще в них буде зберігатися волога.

На час вашої відсутності Антоніна Лесик радить наступним чином зберегти вологу для рослин: взяти керамзит або мох, гарно його намочити та обкласти ним вазони. У горщиках при цьому обов’язково мають бути дренажні отвори.

Фото: соцмережі Антоніни Лесик

Як організувати полив?

Є рослини, які потребують поступового дозованого поливу (наприклад, фіалки). Для них можна скористатися такими порадами:

  • Зробити гнітовий полив. Для цього на підвищення ставиться ємність з водою, а вазон розташувати нижче. Шматок бинту чи тканини, яка має гарну проникність, вставляється одним кінцем у ємність з водою, а іншим – у горщик. Таким чином вода капілярним способом буде потрапляти до рослини.
  • Використати принцип крапельниці. Для цього знадобиться придбати в аптеці систему для крапельниці, прикріпити до неї пластикову пляшку з водою, а голку вставити у ґрунт у горщику. Таким чином теж організовується капілярний полив.
  • Можна придбати спеціальний килимок, який називається капілярний мат. На нього слід поставити рослини з у горщиках з дренажними отворами. Один край килимка опустити у ємність з водою, що забезпечить рослинам зволоження капілярним способом. Коштує такий килимок, за словами Антоніни Лесик, близько 200 гривень. Тільки обов’язково підкладіть під нього плівку, щоб не пошкодити підлогу чи меблі, на яких він буде лежати.

Більше про догляд за кімнатними рослинами під час відпустки можна дізнатися з випуску шоу «Твій день» від 18 червня.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю