«Звуки Щедрика мандрували континентами»: голлівудські зірки акторка Віра Фарміга та співачка Барбра Стрейзанд розповіли історію відомої мелодії

ЖВЛ представляє
09:10
Будні
 Віра Фарміга й Барбра Стрейзанд висловили захоплення українським Щедриком
Віра Фарміга

Музиканти у різних країнах виконали культову композицію Миколи Леонтовича «Щедрик» на 50 локаціях, де сто років тому виступала українська капела Олександра Кошиці.

Поділитися:

Ця подія світового масштабу була присвячена на честь ювілею гастролей української капели під орудою Олександра Кошиці, які й прославили «Щедрик» Микола Леотовича на весь світ та зробили його музичним символом Різдва.

Американські голлівудські зірки з українським корінням — акторка, режисерка та номінантка на премії «Оскар» і «Еммі» Віра Фарміга й легендарна співачка Барбра Стрейзанд також висловили захоплення цією унікальною композицією. Про це розповіли у сюжеті ЖВЛ Представляє у Сніданку з 1+1

Віра Фарміга та Барбра Стрейзанд наголосили, що «Щедрик» — це не просто музична композиція, а історія, що об'єднує континенти та покоління. Ці звуки, які вперше пролунали 1916 року у стінах Національної філармонії України, продовжують захоплювати слухачів через століття.

«Україна тут і саме в цей період року її чутно повсюди. Передзвін Carol of the Bells — надія різдвяної пори, надія нації та всього світу поєднані цією піснею, що народилась в Україні», — зазначала Віра Фарміга.

«Ці звуки Щедрика мандрували континентами. Український хор співав тоді про свою незалежність і завоював світ своєю музикою», — розповіла Барбра Стрейзанд.

Барбара Стрейзанд
Getty Images

Українська мелодія мандрувала разом із капелою Олександра Кошиця, яка виступала у Барселоні, Празі, Парижі, Варшаві, Мехіко, Відні, Лондоні та Сан-Франциско. Цьогоріч «Щедрик» знову об'єднав світ.

Музиканти з різних країн виконали його на 50 локаціях, повторюючи шлях капели Олександра Кошиця. Музичною керівницею проєкту стала Джері Хейл, яка виконала композицію разом із великим хором аматорів у Києві у тих самих стінах, де мелодія пролунала вперше.

Сам проєкт, ініційований Ukraine WOW у співпраці з Міністерством закордонних справ України, став нагадуванням світу про багатство української спадщини. Його мета — розповісти світові, що Україна — це джерело унікальної культури, яка заслуговує на визнання та пошану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після зупинки серця: Лесика виписали з лікарні - його дружина розповіла про стан артиста

Новини по темі