5 найкрасивіших печер України, які варто побачити наживо

Найцікавіше всередині...

Хтось обожнює підкорювати вершини, а хтось – досліджувати місцевість під землею. Звісно, адже містична атмосфера печер не відлякує. Навпаки – зацікавлює, приваблює і залишає після себе безліч нових емоцій!

Знаменита «Оптимістична»

Тернопільська область

Виявляється, це найдовша гіпсова печера у світі, а також найдовша печера у Євразії. І хоча вона до кінця не вивчена, завдяки своїм масштабам змогла «пробитися» до Книги рекордів Гіннеса. До слова, найглибше підземне озеро ти також побачиш в «Оптимістичній».

Фото: instagram/dizzy_travel_official

Екстремальні «Млинки»

Тернопільська область

Довжина ходів у підземних лабіринтах сягає 40 кілометрів. Тут ти зустрінешся віч-на-віч з різнобарвними кристалами, сталактитами, пластинчатим гіпсом та іншими яскравими утвореннями. Також ця печера – чудове джерело адреналіну. Її проходи подекуди такі вузькі та низькі, що пробереться не кожен. Але хто подолає маршрут, почерпне вражень на рік вперед!

Фото: instagram/terno_man

Неповторна «Кришталева»

Тернопільська область

На відміну від печери у Млинках, Кришталеву можна порівняти з парком. Гуляти у ній одне задоволення, роздивлятися чудернацькі витвори природи – і поготів! Печера на перший погляд й справді тендітна, немов тонке скло. А її стіни з кристалами гіпсу білого, кремового та рожево-бурштинового кольору змушують затамовувати подих, аби не порушити цю красу.

Фото: instagram/terno_man

Яскрава «Атлантида»

Хмельницька область

Різнокольорові кристали печери утворюють квіти, зірочки та бурульки, які на світлі виграють усіма барвами веселки. Печера має окремі зали, галереї, гроти та коридори… Чим не казковий замок?

Гіфка: instagram/iamvictoriapankulych

Білосніжний «Соледар»

Донецька область

Колись у цих величезних просторах «кипіла» робота з видобутку солі. Втім, поступово печера перетворилася на масштабний туристичний об’єкт. Цікаво, що 2003 року в Соледарі була запущена повітряна куля, а ще тут є власне футбольне поле. Щороку міжнародний фестиваль «Соляна симфонія» за участю оркестру та кращих оперних голосів проходить саме тут. Звісно, адже 30-метрова висота створює незабутнє звучання та акустику!

Фото: instagram/yefimenko.vadym

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

1. 5 архітектурних див України, які ми ледь не втратили

2. За що українські зірки люблять Карпати

Більше новин