Безліч дітей через жахливу війну, яку веде проти України росія, залишилися без батьків та опіки дорослих. Оскільки всиновлення під час війни неможливе з точки зору українського законодавства, в ЮНІСЕФ спільно з Офісом Президента України, Радницею уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’єю Герасимчук та Міністерством соціальної політики України розробили механізм допомоги таким дітям, які опинилися сам-на-сам зі світом. 21 квітня запустили загальнонаціональну інформаційну кампанію «Дитина не сама: інструкція з турботи».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Торгівля українськими дітьми: в росії хочуть віддавати на всиновлення наших дітей, яких примусово вивезли з території України
Дітям в Україні, які через війну залишились без піклування батьків та потребують турботи і тимчасового дому, варто активно і систематично допомагати. Кампанія "Дитина не сама" буде доносити інформацію про те, як правильно підтримувати та захищати права дітей без батьківського піклування. Також вона надасть інструкції з тимчасового влаштування дітей у сім’ї під час війни.
Зокрема, було створено чатбот у Телеграмі @dytyna_ne_sama_bot, який також можна знайти, вбивши у пошуку "Дитина не сама". Завдяки йому дорослі можуть допомагати дітям, які залишиилися без догляду. Через цей чатбот українські сім’ї та іноземні організації можуть подати заявку службам у справах дітей про готовність тимчасово влаштувати дітей. У чатботі також містяться інструкції для тих, хто загубив або знайшов дитину.
Зайшовши у чатбот "Дитина не сама", можна обрати необхідний пункт серед таких:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВАЖЛИВО. Діти і війна: що робити, якщо ви бачите дитину, що загубилася (поради від ЮНІСЕФ)
Кампанія «Дитина не сама: інструкція з турботи» триватиме понад три місяці та включатиме діджитал-компонент, зовнішню рекламу, поширення інформації через національні і локальні ЗМІ. Кампанія також залучатиме відомих українців та лідерів думок.
Нагадуємо, ведуча 1+1 Катерина Осадча ініціювала кампанію з пошуку зниклих під час війни, зокрема і дітей. Соціальний проект під назвою «Пошук зниклих» відтепер розвивається не тільки в онлайні, але і на ТБ: у «Сніданку з 1+1» глядачі зможуть побачити фото зниклих людей, яких розшукують їхні сім’ї, долучитись до народного пошуку, а також почути щасливі історії родин, які знайшли одне одного.
Як діти переживають війну і що зроблять одразу після її закінчення: дивіться у відео:
Loading...