Де відновити втрачені документи чи зробити закордонний паспорт? З 15 березня в Україні знову запрацювала Державна міграційна служба (ДМС). Роботу відновили територіальні органи та підрозділи, що розташовані в безпечних районах. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ефірі всеукраїнського телемарафону:
«Ми протягом всіх трьох тижнів працювали над тим, щоб потужності сервісів, які надає МВС, були відновлені. І зараз я можу чітко сказати, що в більшості регіонів України відновлена робота сервісних центрів і міграційна служба, яка працює з паспортами, питаннями громадянств», — зазначив очільник МВС України.
Які документи вже можна оформити
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виїзд дитини за кордон під час війни: правила перетину кордону для дітей віком до 16 років
Щоб дізнатися графік роботи міграційної служби у вашій області, зателефонуйте за вказаними номерами:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо залишився без документів: у "Дії" з'явиться нове тимчасове цифрове посвідчення єДокумент
Відновлюється також робота телефонів «гарячої лінії» апарату Державної міграційної служби:
— з питань надання адміністративних послуг звертайтесь за номерами:
+38-050-138-29-11 (Vodafon) – тільки голосові дзвінки;
+38-096-915-00-28 (Київстар) – голосові дзвінки; за цим номером Ви також маєте можливість спілкуватися з оператором в месенджері Whatsapp за допомогою текстових повідомлень (без голосових дзвінків).
— з питань перевірки стану оформлення документів:
+38-096-033-24-42 (Київстар) — голосові дзвінки; за цим номером Ви також маєте можливість спілкуватися з оператором в месенджері Whatsapp за допомогою текстових повідомлень (без голосових дзвінків).
Час роботи «гарячої лінії»: з 9.00 до 18.00 години.
За оцінками агентства ООН з міграції, близько 6,5 мільйонів українців стали внутрішніми переселенцями і 3,2 мільйони людей виїхали за кордон через війну, яку почала росія.
Раніше повідомлялось, що цифрові паспорти знову доступні в Дії. Якщо у вас зникли із застосунку закордонний паспорт чи ID-картка, то вони знову доступні в Дії. Нагадаємо, що від початку російського вторгнення до України служби нацбезпеки відключили усі держреєстри, щоб захистити дані українців. Деякі з них вже відновили свою роботу в безпечному місці. Дія не зберігає персональні дані, а лише підтягує їх із держреєстрів, які надійно захищені.