Глінтвейн — гарячий алкогольний напій, який готують із суміші вина, цукру або меду з прянощами. Глінтвейн є традиційним зимовим напоєм у країнах Європи, традиційно вживається на різдвяних ярмарках, щоб зігрітися.
У найпростішому варіанті для приготування глінтвейну можна використати до вина набір готових прянощів. Попри свою зовнішню примітивність такий варіант зручний для тих, хто просто не хоче докладати зусиль для добору ароматичного букета. Набір спецій для глінтвейну, у готових наборах цілком прийнятний.
Щоб приготувати правильний, смачний глінтвейн потрібно взяти червоне сухе або напівсухе неміцне вино. Вміст алкоголю не повинен бути менш як 7 %. Вино нагрівають майже до кипіння, але не кип'ятять, після чого додають прянощі і настоюють 10-15 хв.
Обов'язкові прянощі — кориця, гвоздика, тертий мускатний горіх, і ще бажано додати порізаний лимон, яблуко, цукор чи мед.
Існує два основних способи приготування глінтвейну: з водою й без.
У місткості кип'ятиться вода в співвідношенні 150—200 мл на 1 л вина, додаються прянощі. Спеції недовго варяться у воді, щоб вони віддали свої ароматні ефірні олії. Після цього додається цукор або мед, і тільки наприкінці — вино.
Глінтвейн роблять за допомогою нагрівання (70~80 °C) вина разом із цукром і прянощами. Нагрівання відбувається на середньому вогні з періодичним помішуванням, після чого потрібно дати глінтвейну настоятися під кришкою 40-50 хвилин, аромат спецій розкривається поступово. Глінтвейн до кипіння не доводиться.
Апельсин, яблуко нарізати, додати прянощі, цукор, цедру та залити вином. Нагріти на плиті, не дати закипіти і накрити кришкою, щоб настоялось. Процідити та розлити в келихи.
Змішати вино із чайним настоєм в емальованому посуді й довести до кипіння.
Кава, вино, цукор і коньяк змішати й нагріти.
Змішуємо соки з цукром і додаємо міцний чайний настій. Потім закриваємо посудину кришкою й ставимо на слабкий вогонь на півгодини, але не доводимо до кипіння. Потім у розчин додаємо коньяк або ром. Найголовніше — чай завжди вливається у фруктову суміш. Можна додати ароматичні спеції (корицю, гвоздику, мускатний горіх).