ТОП-7 неочевидних продуктів, що містять цукор

Ти можеш і не здогадуватися, що в рази перевищуєш свою норму цукру.

Цукор щодня підступно псує твою фігуру. Аби цього уникнути, варто дотримуватися добової норми його вживання.

Вважається, що безпечна доза цукру на день – 10% від добової кількості калорій. Для середньостатистичної людини це 35-50 г, або ж 7-10 чайних ложок.

Проте така норма далека від ідеалу. Щоб справді убезпечити своє тіло від згубного впливу цукру, варто вживати його удвічі менше, ніж пропонують методики.

Фото: GettyImages

Якщо ти п’єш несолодкий чай та з обережністю ставишся до солодощів – це вже перемога. Та ми зобов’язані попередити тебе, що цукор міститься навіть у продуктах, які точно не належать до десертів. Він майстерно ховається в овочах, фруктах, макаронах, крупах та м’ясних продуктах. Звісно, увесь цей цукор також потрібно враховувати в добову норму.

Та не варто боятися цукру. Достатньо знати джерела, звідки ми його отримуємо й навіть не здогадуємося про це. Тоді ти зможеш корегувати свій раціон та залишатися здоровою.

1. Соуси

Соуси здатні будь-яку страву зробити смачною. А ще вони здатні вщент зруйнувати твою красиву фігуру. В одній столовій ложці кетчупу, наприклад, міститься ціла чайна ложка цукру.

Фото: GettyImages

2. Алкоголь

Найбільше цукру міститься в лікерах – до 35 г на 100 г напою.

Дегустуєш вино – зупинись на сухому. Адже 100 г солодкого має у складі до 16 г цукру. А солодке біле – від 4 до 6 г.

Зі 100 г сидру ти мимохіть випиваєш до 7 г цукру, а разом із пивом – 2-3 г.

3. Сухі сніданки

Це затяті вороги твого здоров’я і стрункого тіла. У жменьці сухого сніданку міститься аж 3 чайні ложки цукру! Уяви: ти лише поснідала, а вже майже вичерпала свою норму на добу.

Фото: freepik.com

4. Молочна продукція

Молочні вироби з фруктовими наповнювачами просто кишать цукром. Із 100 г начебто дієтичної сиркової маси 15 – це чистий цукор. У продуктах без наповнювачів він також присутній – щоправда, у значно меншій кількості: 3,6 г на 100 г сиру.

5. Солоні снеки

Всупереч своїй назві, солоні смаколики також багаті на рафінад. Маленька, на перший погляд некритична, пачка чипсів приховує 1,5 чайної ложки цукру.

Фото: GettyImages

6. Ковбаса, сосиски, сардельки

Перероблені м’ясні продукти можуть мати багато сюрпризів. Один із них – цукор. Його вміст у 100 г салямі – 1,5 г.

7. Газові напої з позначкою «дієтичний»

«Дієтичний», «легкий», «без цукру» – ці крючки розраховані на тих, хто звик турбуватися про своє тіло. Цукру в таких напоях, можливо, дещо менше, ніж у звичайних. Проте він там все ще є в непристойних кількостях. В одній жерстяній банці солодкої води плаває до 24 г цукру.

Фото: freepik.com

Читай також:

1. Боїшся погладшати? Розвінчуємо міфи про жирні продукти

2. Дієта за типом фігури: Як худнути швидко та ефективно

3. Що таке «чітміл» і чим він корисний

4. Фруктова дієта: Чи справді сприяє схудненню та чим загрожує

5. Скажіть «ні» передчасному старінню: Як створити правильний б'юті-раціон

Більше новин