Трійця 2022: що не можна робити на Зелені свята

Трійця: традиції та прикмети наших предків, пов'язані із святкуванням одного з найважливіших християнських свят.

Трійця 2022 цього року випадає на 12 червня. Вважається одним з найважливіших після Великодня. Інша назва свята — Зелена неділя, адже в цей день прикрашають домівки травами-оберегами. Читай, що святять на Трійцю та якими травами прикрашати домівки. 

Трійця 2022: скільки днів святкують? Традиційно свято триває три дні, два з яких завжди неробочі. Проте цьогоріч вихідні на Трійцю будуть скорочені. Наші пращури не працювали всі три дні свята.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЩо приготувати на Трійцю 2022: меню до свята

Здавна Трійцю святкували дуже урочисто. З цим днем пов'язано багато прикмет та традицій. Господині травами-оберегами закликали злагоду та добробут, а дівчата ворожили. Віряни традиційно освячують в храма різнотрав'я та воду. Вважається, що в цей день варто дотримуватися наступних заборон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна купатися на Трійцю: народні прикмети на Зелені свята

Трійця: що не можна робити

1. Проводити земляні роботи. Трійця вважається святом землі. Наші пращури вважали, що в цей день вона святкує свій день народження. Землю, церкву та будинки прикрашали свіжою зеленню та квітами. Тому важливо не займатися будь-якою земельною роботою у цей день. 

2. Зрубувати чи спилювати дерева. Особливо обережно потрібно ставитись до дерев на зелені свята. Береза, горобина та верба часто використовуються у ритуалах на Трійцю. Раніше дівчата прикрашали їх стрічками, квітами та віночками. Заведено робити букет своїми руками на Трійцю на освячувати його в храмі.

3. Гуляти у лісі. За народними повір’ями на зелені свята в наш світ приходять міфічні істоти — мавки та русалки. Наші пращури вірили, що вони могли нашкодити людині, тому у цей період не гуляли самі у лісі, уникали водойм та не випускали худобу на пасовища. 

4. Купатися. Існує повір’я, що у період трьох днів не можна купатися у водоймах, адже хитра русалка у будь-яку мить може затягти на дно. 

5. Виконувати будь-яку домашню роботу. Прибирати дім, прати білизну, шити, різати — усю цю хатню роботу не можна робити у період Трійці. Виняток становить тільки приготування їжі для родини та домашніх або свійських тварин. 

Чи можна на Трійцю ходити на кладовище

Трійця — визначне рокове світле свято за церковним календарем, тому багато священослужителів радять утриматися саме цього дня від скорботи. Перед Трійцею прийнято поминати близьких у спеціальний день напередодні— 11 червня якраз відзначається Троїцька батьківська субота або Троїцька поминальна субота. Саме у цей день прийнято згадувати померлих.

Більше новин