Водохреще 2022: що не можна робити на Хрещення Господнє

Свято Водохреще: що не можна робити в цей день?

19 січня в Україні відзначають велике церковне свято, Водохреще. Тоді завершується цикл різдвяно-новорічних свят. Вважається, що саме в цей день Іван Предтеча охрестив Ісуса в річці Йордані, тому і саме свято має ще іншу одноіменну назву — Йордан. За традицією, на Водохреще освячують воду й окроплюють нею домівки, а також занурюються в ополонку з крижаною водою. Вважається, що вода на Водохреща має цілющі властивості: "змиває" все недобре та загартовує організм. Занурення проходить у спеціально відведених місцях (ополонках), які попередньо освячують. Також у храмах освячується вода, якою вдома освячують житло та тримають як цілющу до Водохреща наступного року.

У вечір перед Водохрещем, Другий Святвечір, готують голодну кутю. Як і на безліч церковних свят, на Водохреще є власні прикмети та заборони. 

Водохреща 2022: що не можна робити

  1. Не можна, набираючи воду, лаятися з кимось чи бути на когось ображеним. Вода може втратити свої цілющі властивості від негативних думок.
  2. Не можна занурюватися у воду без сповіді та причастя. Варто це робити тільки з чистою душею та щирим бажанням.
  3. Не варто вживати алкоголь перед тим, як занурюватись у воду. Окрім того, що церковнослужителі кажуть, що це суперечить релігійним обрядам, медики кажуть, що це не зігріє, а навпаки може спричинити проблеми з алкоголем.
  4. Не треба плакати на Водохреща, бо ой, хто 19 січня буде лити сльози, плакатиме до наступного свята.
  5. Не можна прати, бо таким чином ви оскверняєте воду.
  6. Заборонено прибирати, в'язати, шити та виконувати будь-яку домашню роботу.
  7. Не можна ворожити, інакше наврочите біду. 

Традиції святкування Водохреща: дивіться сюжет!

Loading...

Більше новин