Водохреще 2022: що не можна робити на Хрещення Господнє
Свято Водохреще: що не можна робити в цей день?
19 січня в Україні відзначають велике церковне свято, Водохреще. Тоді завершується цикл різдвяно-новорічних свят. Вважається, що саме в цей день Іван Предтеча охрестив Ісуса в річці Йордані, тому і саме свято має ще іншу одноіменну назву — Йордан. За традицією, на Водохреще освячують воду й окроплюють нею домівки, а також занурюються в ополонку з крижаною водою. Вважається, що вода на Водохреща має цілющі властивості: "змиває" все недобре та загартовує організм. Занурення проходить у спеціально відведених місцях (ополонках), які попередньо освячують. Також у храмах освячується вода, якою вдома освячують житло та тримають як цілющу до Водохреща наступного року.
У вечір перед Водохрещем, Другий Святвечір, готують голодну кутю. Як і на безліч церковних свят, на Водохреще є власні прикмети та заборони.
Водохреща 2022: що не можна робити
- Не можна, набираючи воду, лаятися з кимось чи бути на когось ображеним. Вода може втратити свої цілющі властивості від негативних думок.
- Не можна занурюватися у воду без сповіді та причастя. Варто це робити тільки з чистою душею та щирим бажанням.
- Не варто вживати алкоголь перед тим, як занурюватись у воду. Окрім того, що церковнослужителі кажуть, що це суперечить релігійним обрядам, медики кажуть, що це не зігріє, а навпаки може спричинити проблеми з алкоголем.
- Не треба плакати на Водохреща, бо ой, хто 19 січня буде лити сльози, плакатиме до наступного свята.
- Не можна прати, бо таким чином ви оскверняєте воду.
- Заборонено прибирати, в'язати, шити та виконувати будь-яку домашню роботу.
- Не можна ворожити, інакше наврочите біду.
Традиції святкування Водохреща: дивіться сюжет!