Якщо запитати, які українські палаци ви знаєте, що першим спаде на думку? Кам'янець-Подільська фортеця, замок Паланок у Мукачеві, Хотинська фортеця — найпопулярніші пам'ятки, та ними перелік дивовижних споруд не обмежується. Пропонуємо дізнатися більше про 5 маловідомих замків, які точно здивують вас своєю атмосферою та історією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 туристичних місць у Карпатах, які варто відвідати кожному
Видатна пам'ятка архітектури епохи пізнього ренесансу і бароко, замок в Підгірцях був внесений до списку World Monuments Watch як одна із сотень пам'яток світу, що має виняткову цінність і знаходиться під загрозою руйнування. Його вперше збудувала польська шляхта ще у 17 ст., тут відбувалися гучні забави, що тривали тижнями та на які з’їжджалася навколишня еліта. Без трагічної легенди не обійтися: кажуть, тут живе привид Білої Пані — дружини одного із власників замку, яка мала трагічну долю. Окрім будівлі палацу, відвідувачі також можуть відвідати Італійський парк.
Фото: Serge Krynytsia
Неоготичний замок ще називають "цукровим" через місцеву легенду. Начебто один із власників палацу так хотів потішити хвору дружину, що насипав гору з цукру, аби вона змогла влітку покататися на санях. Серед цікавинок справді романтичного замку: блакитний зал з розписаною стелею, хорами для оркестру та мармуровими камінами, прикрашеними вазами. На території розташований ландшафтний парк з екзотичними рослинами та унікальною липовою алеєю.
Фото: Serge Krynytsia
Жовківський замок стоїть на Львівщині вже близько 450 років! Палац витримував чисельні облоги, хоча кілька разів його захоплювало козацьке військо. Наприкінці 17 ст. був улюбленою резиденцією польського короля, і саме той період вважають розквітом палацу. Нині замок реконструюють, проте для огляду відкрита його внутрішнє подвір'я та музейна частина.
Фото: Altur
Зараз замок більше нагадує руїни, а не величну будівлю, проте в цьому є певна атмосфера та відчуття автентичності. Це унікальна споруда серед інших українських палаців: він виконаний як імітація архітектурних засобів іспанського, португальського, мавританського та ісламського середньовічного стилю. І справді, оборонні башти нагадують мінарети, а на тераси ведуть сходи, схожі на ті, які у мечетях. Зараз повільними темпами будівлю реставрують, але терміни завершення робіт невідомі.
Фото: Сергій Венцеславський
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відпочинок у серці Карпат: як провести відпустку в Буковелі восени
Батурин — відома козацька столиця, і саме тут зведений замок-резиденція останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Роботу над грандіозним палацово-парковим ансамблем розпочали наприкінці 18 ст. Будівля виконана у класичному стилі, і вже 200 років вражає вишуканістю та красою інтер'єру. Навколо неї є мальовничий парк. Експозиція палацу-музею демонструє історію палацу, ілюструє опис життя українських гетьманів, зокрема родини Розумовських.
Фото: NSayenko
Варто зазначити, що більшість описаних замків зараз потребують реставрації. Однак хай це не лякає вас — навпаки, це ще одна причина не відкладати подорож на потім, адже ця культурна спадщина вразлива до часу і може просто не дочекатися вас у майбутньому.
Без Пушкіна, Щорса і Ватутіна у Києві! Уряд дозволив знесення радянських пам'ятників: детальніше дивіться у "Сніданку з 1+1", що виходить з 6:30 до 9:30 у будні на "1+1 Україна" та YouTube:
Loading...
"Сніданок з 1+1" в соцмережах: