Крім цього, в кожній школі існують свої правила. І в кожному класі є свої закони, лідери і любимчики вчителя. Якщо обставини складаються так, що ваша дитина повинна поміняти місце навчання, ви можете їй допомогти.
Спочатку трохи статистики.
Перехід до нового навчального закладу – це усвідомлений стрес приблизно для 75% відсотків школярів.
Решта дітей стверджують, що у них немає жодних страхів або проблем, але насправді вони можуть просто заспокоювати батьків.
В першу чергу, діти не хочуть втратити старих друзів. Вони сумують, бо більше не бачать знайомих вчителів. Можуть нервувати через те, що в новій школі буде більш складна програма, і вони стануть погано вчитися.
Вони можуть захотіти з'ясувати стосунки кулаками або просто будуть ображені. Розкажіть, що ябед, які розповідають вчителю про всі дрібниці, ніхто не любить. Але при цьому обговоріть всі ті ситуації, коли потрібно доносити до відома дорослих негайно.
Малюкові, якому важко спілкуватися, краще порадити пару днів просто придивлятися до однокласників, щоб потім спробувати налагодити контакт з одним-двома з них. Потрібно навчити дитину спокійно відповідати на запитання однокласників, не ховатися і не лякатися. Зазвичай діти запитують, звідки переїхав, що любить, ким працюють батьки і що у новенького є цікавого. Навчіть дитину теж задавати запитання, які допоможуть налагодити комунікацію.
Часто вчителі, намагаючись зрозуміти рівень знань новенького, запитують його досить часто. Пам'ятайте про це і стежте, щоб все уроки були зроблені і у вашого школяра були всі потрібні приналежності для навчання. Ще батьки повинні контролювати охайність малюка. І таким чином, дитина справить дуже гарне перше враження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготувати дитину до школи. Поради батькам
Щоб дізнатися більше про шкільне життя ваших дітей, дивіться з понеділка по четвер на каналі 1+1 нові серії популярного серіалу «Школа». І нехай шкільні роки ваших дітей будуть щасливими та безтурботними!