Кімнатні рослини — більше, ніж просто елемент інтер'єру. Видів кімнатних рослин — кілька сотень і більшість із них походить із тропіків, адже саме там рослини звикають до існуванні в тіні високих дерев і ліан, а отже, легко переносять і життя під дахом. Кімнатні рослини — ефективні очищувачі повітря. Про неочевидну користь кімнатних рослин для нашого фізичного та психічного здоров'я розповіли у "Сніданок. Вихідний".
Дослідження NASA показало: більшість видів видаляють із повітря шкідливі леткі сполуки, як оті, що випаровуються із фарб, меблів і засобів для прибирання. Навіть одна середня рослина здатна поглинути близько чверті токсинів із повітря. Особливо ефективні — сансев'єрія трьохсмугова, широколистяна пальма та аглаонема.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кімнатні рослини для темних приміщень: яким рослинам не потрібне сонячне світло
Зменшують рослини і шумове забруднення: наприклад, спатифілум, який ще називають "жіноче щастя", всмоктує у своє велике листя зайві звуки. Так само знижують рівень надмірного шуму грошове дерево, папороть і фікус. Поставте кілька таких рослин біля робочого місця і насолоджуйтесь спокійною роботою.
Кімнатні рослини мають дивовижну здатність знімати стрес. Британські дослідники довели: догляд за рослинами розслаблює, покращує настрій. Людина підсвідомо згадує прадавній зв'язок із природою і таким чином, відпочиває. Знижує стрес навіть просте розглядання рослин. Дослідження японського університету Хіого показало: поруч із рослинами наші креативні здібності покращуються щонайменше на 20%.
► Лаванда. Запах лаванди знижує частоту пульсу в стресових ситуаціях. Якщо поставити горщик із лавандою біля ліжка, засинати буде швидше.
► Алое Вера. Корисно мати вдома і алое вера. Усередині листя цієї рослини — прозорий гель, який чудово заспокоює та зволожує шкіру та є природним антисептиком.
► Плющ звичайний. Стати у пригоді можуть і зовсім звичні рослини: звичайний плющ прибирає майже 100% частинок цвілі у повітрі, а саме цвіль нерідко спричиняє алергію та напади астми.
► Бостонська папорть. Якщо вдома низька вологість повітря, придивіться до бостонської папороті. Ця рослина не тільки ефективно очищує повітря, а ще й є природнім зволожувачем.
► Плющ павучий. Схожі властивості має і павучий плющ. Із цими рослинами про проблеми сухої шкіри можна забути.
Як виростити мікрогрін вдома, дивіться поради Антоніни Лесик:
Loading...