Кімнатні рослини для темних приміщень: яким рослинам не потрібне сонячне світло

Сніданок. Вихідний
07:00
У вихідні

Яким квітам комфортно у темних приміщеннях?

Поділитися:

Якщо вам здається, що у вас темне приміщення чи зовсім мало місця на підвіконні – це не привід відмовлятися від вазонів з квітами. Адже є рослини, які навпаки люблять тінь. Про тіньовитривалі рослини розповіла Антоніна Лесик у «Сніданок. Вихідний».

Взимку світла в наших оселях недостатньо, а ще буває так, що вікна в наших оселях виходять тільки на західну або північну сторону. Якщо ви хочете облаштувати куточок десь усередині кімнати, або навіть у коридорі чи в ванній кімнаті, виникає питання: які ж квіти можуть пережити такі умови.

Насправді, таких кімнатних рослин багато і є з чого обирати, але їх можна поділити на основні групи. До речі, у природі вони також квітнуть без світла. Секрет в тому, що ці квіти пристосовані природньо поглинати не багато світла, – розповідає Антоніна Лесик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виростити свіжу зелень взимку: петрушка, морква, буряк та селера на підвіконні. Порадами ділиться садова експертка Антоніна Лесик (відео)

Яким рослинам не потрібне сонячне світло

 • Папороть
 • Нефролепіс
 • Адіантум
 • Аукуба
 • Кодіеум
 • Драцена
 • Сансев’єра
 • Спатифілум
 • Маранта
 • Монстаре
 • Плющ

кімнатні рослини

Група цих рослин ростуть у лісі, у нижньому ярусі, тому їм не потрібно багато світла. Багато з цих рослин прийшли до нас з тропічних та субтропічних лісів. Вони мешкають на нижньому ярусі лісів, куди не потрапляє світло, або воно дуже розсіяне. Отже, вони добре пристосовані до того, що світла потрапляє мало. Більше того, інтенсивне освітлення їм не йде  на користь. Можуть з’являтись опіки на листях, можуть жовтіти, можуть бути плями,  вони можуть втрачати свою інтенсивність. Таким рослинам показані темні куточки, оскільки усім цим рослинам сонячне яскраве світло шкодить. Влітку такі рослини необхідно прибирати з підвіконня, а зараз, коли освітлення не дуже інтенсивне, можна на зимовий період навіть підсунути їх ближче до підвіконня.

Де розміщувати кімнатні рослини, що не люблять світло

У коридорі чи ванній кімнаті. Плющ, наприклад, не потребує освітлення і взимку йому не потрібна висока температура. Тому, його можна поставити у коридорі або у ванній кімнаті.

В офісному приміщенні. У приміщеннях, де є тільки штучне освітлення, такі рослини також можуть мешкати. Сансев’єра не втрачає своє інтенсивне забарвлення, навіть якщо світла потрапляє дуже мало. Спатифілум також може рости при штучному освітленні.

Варто зауважити, що у квітів, що мають кольорове забарвлення, при зменшенні інтенсивності освітлення листя тьмяніє. Коли їм дуже замало світла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виростити мікрогрін вдома: що це таке та прості правила догляду (поради Антоніни Лесик)

Про що свідчать плями на листочках кімнатних рослин

Якщо сохнуть тільки кінчики, це означає, що рослині недостатньо вологи. Краще ці рослини додатково зволожувати, особливо взимку, коли працює опалення. Зволожувати необхідно простою, відстояною водо, а раз на місяць можна додати підживлення. Якщо підсихають не тільки кінчики, а і по краю листя, або жовтіє по всьому периметру, частіше за все, це опік (попало дуже багато світла), або це вже ознака хвороб.

Рослини із великою листовою пластиною – лідери по виділенню кисню і по очищенню повітря. Ті ж спатифілум, плющ дуже добре очищують повітря і саме взимку, коли у нас закриті вікна, ми мало провітрюємо і багато часу проводимо вдома. Вони нас, можна сказати, спасають, –  розповідає нтоніна Лесик.

Особливості догляду та поливу рослин, що не люблять світло

Такі рослини можна оприскувати, однак із поливом необхідно бути обережними. Оскільки на ці рослини не потрапляє багато сонячного світла, то і випаровування не таке інтенсивне, а отже, заливати їх не слід. Особливо, якщо вони стоять у напівтіні, в не дуже теплому місці, зайва волога може викликати різні захворювання. Також, рослину можуть атакувати шкідники. Перед поливом обов’язково потрібно перевірити, чи просох верхній шар грунту. Такі рослини краще не долити, аніж перелити.

Які кімнатні рослини покращують фізичне і психічне здоров'я, дивіться сюжет:

Телесніданок

Всі відео

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю