Чи доречна шокова реклама в Україні під час війни: пояснення психотерапевта

Агресивна реклама в центрі Києва: коментує психотерапевт Олег Чабан у "Сніданку з 1+1".

"Життя не має сенсу!", "Далі буде гірше!" — банери з такими написами на вулицях столиці України викликали шквал критики у суспільстві. Виявилося, таким чином себе рекламував один з центрів психологічної допомоги. Чи доречна шокова реклама в умовах війни? Як правильно подавати масовий контент, щоб не погіршити психологічний стан населення? Про це розповів психотерапевт Олег Чабан у "Сніданку з 1+1"що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна".

"Такі провокації, як банери з написами "Виходу немає" або "Буде ще гірше", лише погіршують стан людей і не сприяють їхньому одужанню", — підкреслює Чабан.

Loading...

Агресивна реклама може мати серйозні наслідки для психічного здоров’я людей. А створення такої реклами часто відбувається без залучення психологів, що є великою помилкою.

"Будь-які подібні речі, які закидаються в соціум, потребують підготовки, а не імпровізації", — наголошує Олег Чабан.

Масовий контент має бути добре продуманим, щоб уникнути провокативних та негативних наслідків. Рекламні кампанії, які створюються людьми, повинні враховувати результати соціальних опитувань і внутрішні запити суспільства. Тільки так можна забезпечити їхню ефективність і безпеку для громадян. Як каже Чабан, психотерапія передбачає співпрацю пацієнта і терапевта, а не просто нав’язування негативних ідей.

"Масовий контент має бути і не депресивним, і не шокуючим, але й без рожевих окулярів. Крайності у будь-якому напрямку лише шкодять".

Ті люди, які знаходяться в подавленому стані, потребують спокійної музики та позитивного контенту, а не провокацій. Перед створенням будь-якої рекламної кампанії необхідно проводити соціальні опитування і враховувати думки громадян. Це дозволить уникнути негативних наслідків і забезпечить більш ефективну комунікацію з суспільством. Міністерство охорони здоров'я, наприклад, постійно аналізує тему тривоги та депресії, що дозволяє фахівцям своєчасно реагувати на запити населення.

Таким чином, реклама і масовий контент повинні створюватися з урахуванням психологічного стану людей, особливо під час війни. Це допоможе уникнути зайвого стресу і сприятиме збереженню психічного здоров’я суспільства. Думка психологів і соціальних психологів має стати невід'ємною частиною процесу створення будь-якої рекламної кампанії. Це дозволить забезпечити більш гармонійне і здорове середовище для всіх громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Більше новин