Коли вигідно купувати нове житло, у якій валюті варто оформити іпотеку та чи реально отримати квартиру від держави: пояснює експерт з нерухомості

Чи існує сезонність у питанні придбання нерухомості та в якій валюті краще оформити іпотеку. Розповіла експертка з нерухомості.

Коли вигідно купувати нове житло, якій валюті варто надати перевагу, коли мова йде про іпотеку, та чи реально дочекатися квартири від держави? Про це у «Сніданку з 1+1» розповіла експертка з нерухомості Ольга Стажко. Вона говорить:

«Пандемія дуже сильно внесла свої корективи у те, як українці обирають житло. Тепер, за умови частої віддаленої роботи, житло має бути мультифункціональним: щоб в ньому було комфортно спати, працювати і проводити багато часу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКоли вигідно купувати нове житло, у якій валюті варто оформити іпотеку та чи реально отримати квартиру від держави: пояснює експерт з нерухомості

Коли ж вигідно купувати нове житло? Ольга Стажко зауважує, що чітко вираженої сезонності в цьому питанні немає, але є одна тенденція – пік продажів на ринку нерухомості щороку припадає на грудень. Попит зростає через те, що багато хто прагне таким чином «закрити» рік і отримати собі у дарунок під «ялиночку» омріяні квадратні метри. Але оскільки попит у грудні дійсно високий, на низькі ціни від забудовників у цей період не варто розраховувати, і нехай вас не вводять в оману новорічні акції та знижки. Тож, якщо ви наважилися на купівлю нового житла, краще зробити це в інший місяць року, а грудень залишити для приготування до свят.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Україні дорожчають яйця: про причини розповіли експерти

У якій валюті краще оформити іпотеку, якщо житло вирішили брати в кредит. Ольга Стажко зауважує:

«Іпотеку бажано оформити у тій валюті, у які ви отримуєте свій головний і стабільний дохід. Наприклад, якщо ваша зарплата у доларах, можете оформити іпотеку в доларах, якщо в гривнях – і кредит на квартиру треба брати в гривнях. Так ви мінімізуєте ризики».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове шкільне меню: чим не задоволені батьки і діти та як це коментує Євген Клопотенко

З експерткою з нерухомості у «Сніданку з 1+1» обговорили ще одне важливе питання: чи реально отримати безкоштовну квартиру від держави. На сьогодні 650 тисяч українців перебувають на квартирному обліку і очікують на житло, яке повинне бути побудоване державою і передане їм у власність. Та чи реально дочекатися своєї черги? Ольга Стажко наголошує:

«Безкоштовних квартир не буває: будівництво або частково фінансує держава, або спонсори, або місцеві муніципалітети. Держава виділяє кошти на такі програми, але далеко не в тому об’ємі, на який чекають люди, що перебувають у квартирній черзі. Тому особливо розраховувати на безкоштовну квартиру від держави не варто».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що повинно бути в машині взимку та як безпечно грітися і спати в автомобілі у випадку надзвичайної ситуації

Дивіться, куди подіти ялинку після новорічних свят:

Loading...

ФОТО: Pexels/Alexandr Podvalny

Більше новин