«Настав час відновлювати нашу історію»: автор історичного циклу «Українські палаци. Золота доба» розповів, чим вразить прем’єра проєкту

На телеканалі 1+1 запускається проєкт Акіма Галімова під назвою «Українські палаци. Золота доба».

Команда продюсера, автора історичних циклів «Таємниці великих українців» та «Україна. Повернення своєї історії» на телеканалі 1+1 Акіма Галімова запускає проєкт під назвою «Українські палаци. Золота доба». В документальному циклі із 8 серій за допомогою істориків, архітекторів з 3D реконструкцій та спеціалістів VFX будуть відтворені 8 повністю або частково зруйнованих українських палаців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як московія привласнила собі назву «Русь»: історичні факти у фільмі «Україна. Повернення своєї історії»

Прем’єра першого епізоду відбудеться сьогодні о 19:00. Транслюватиметься проєкт на 1+1 video та офіційному YouTube каналі 1+1 щоп’ятниці о 19:00. 

У першому випуску глядачі побачать історію палацу підприємця Юзефа Потоцького у Антонінах Хмельницької області, де розводили породистих коней, влаштовували екзотичні полювання, збудували власне летовище та навіть облаштували зоопарк із левом. Цікаво, що наразі від замку нічого не лишилося, тому автори проєкту відтворювали вигляд палацу лише по архівних документах, фотографіях і створили унікальну 3D-модель.

Напередодні прем’єри продюсер та ведучий проєкту “Україна. Повернення своєї історії” Акім Галімов завітав у студію «Сніданку з 1+1» та привідкрив завісу, чим перший випуск здивує глядачів.

«Сьогодні глядачі побачать, як виглядав відомий замок Потоцького у Антонінах та дізнаються його історію. Мене особисто дуже вразив факт, що в британському Королівському музеї зберігається череп коня з Антонін, і це дуже відомий та цінний артефакт. Адже це був титулований арабський скакун, який взяв усі можливі нагороди – гордість маєтку Юзефа Потоцького. Що ще в цьому коні було особливого, глядачі зможуть побачити вже сьогодні о 19:00»,– розповів Акім Галімов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темні віки» української історії: інтерв’ю з продюсером фільму “Таємничі манускрипти” Акімом Галімовим про Церкву та Державність

Автор проєкту розповідає, що його відзняли ще до війни, і планували запустити перед початком туристичного сезону, щоб відкрити українцям більше цікавих пам‘яток, які можна відвідати. Але все змінилося з початком військової агресії росії проти України, тож тепер проєкт набув глибшого сенсу.

«Настав час відновлювати нашу історію, адже довгий час українцям забороняли знати правду про свою країну, насаджували історичні міфи, розповідали про «буржуїв» та «націоналістів», а по факту просто відрубали наше коріння. Але тепер інтерес українців до власної історії росте, і я вірю, що ми встали на шлях відновлення нашої пам’яті і зокрема національних пам’яток», сказав продюсер.

Loading...

У циклі «Українські палаци. Золота доба» глядачі дізнаються історії 8 українських палаців та їхніх власників: громадського та культурного діяча Василя Тарновського та його палацу в Качанівці Чернігівської області, у якому розміщувалась кімната-музей із найбільшою в світі колекцією українських старожитностей, а також Леопольда Кеніга цукрозаводчика, який володів палацом у Шарівці Харківської області. У циклі глядачі побачать історію маєтку в місті Сколе Львівської області, який збудували брати Герман, Бернхард і Альберт Гредлі. Родина Гредлі була власником міжнародної компанії по обробці та продажу деревини, а в Європі прославилась як постачальники паркету для Букінгемського палацу. 

Родина землеробців Фальц-Фейнів виділила зі свого земельного банку 30 тисяч гектарів для створення природного заповідника «Асканія Нова», а їхній палац в Гаврилівці Херсонської області був настільки розкішним, що його центральний хол прикрашав великий акваріум. Документальний цикл розповість історію палацу в Курісовому Одеської області збудованого в неомавританському стилі, замок-палац в Жовкві гетьмана і воєводи Станіслава Жолкєвського, побудованого за тогочасними передовими технологіями, а також палац в Ізяславі Хмельницької області, яким володіла Барбара Сангушко – представниця давнього роду Сангушків. 

Проєкт в 2021 році став переможцем конкурсу соціально вагомого контенту PITCH UA 3, що був організований медіаконсалтинговою компанією Media Resourсes Management (MRM) за підтримки Проєкту Transformation Communications Activity (TCA) та "Зміцнення Громадської Довіри" (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

Дивіться прем’єру історичного документального циклу «Українські палаци. Золота доба» сьогодні о 19:00 та щоп’ятниці на 1+1 video та офіційному YouTube каналі 1+1.

Loading...

Більше новин