Емоційне вигорання, яке є наслідком трудоголізму, – це величезна проблема ХХІ століття. Сьогодні, 5 липня, у День трудоголіка, цю проблему намагалися розв’язати у шоу «Сніданок з 1+1». Гостем студії став психотерапевт Олег Чабан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який у вас характер? (психологічний тест по картинці)
Олег Чабан на прикладі кави та молока пояснив баланс життя та роботи. У його простому та наочному прикладі молоко – це наше життя, а кава – це робота. Каву слід додавати до молока поступово, не різко, так, щоб пінка від молока була завжди зверху. Тобто, життя повинне бути над роботою, важливішим за неї. А робота (кава) – бути лише частиною напою під назвою «життя», а не його основою.
Олег Чабан наголошує: робота повинна бути лише частиною життя, а не всім його змістом. Слід дотримуватися принципу «робота для життя, а не життя для роботи», якщо ми хочемо уникнути емоційного вигорання.
Розпізнати емоційне вигорання можна за наступними ознаками:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно позичати гроші: коментує психолог
Трудоголізм провокує емоційне вигорання, яке може стати причиною таких проблем зі здоров'ям:
Щоб не допустити таких важких наслідків, Олег Чабан радить:
Якщо не виходить дотримуватися цих правил, спробуйте використати один прийом: уявіть себе наприкінці свого життя і дайте собі чесну відповідь на запитання: «Чи варто було так багато працювати?»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологічний прогноз на липень: кому зірки віщують особливий місяць і чого робити у липні не варто (коментує астролог)
Більше про трудоголізм та емоційне вигорання дивіться у випуску шоу «Сніданок з 1+1» від 5 липня 2021 року.
Loading...