У свої 15 надав координати ворогів, які дозволили знищити колону з 70 одиниць російської техніки під Києвом: до «Сніданку з 1+1» завітав юний пілот коптерів, майстер-клас якого розігрує Притула

Він став корегувальником, дав чіткі координати її розташування і українським силам вдалось знищити близько 70 одиниць техніки.

В рамках рубрики «Щоденники війни», до студії «Сніданку з 1+1» завітав 15-річний школяр Андрій Покраса, завдяки його вмінням пілотувати дроном, на початку повномасштабного вторгнення хлопець допоміг українським військовим побачити довжелезну колону російської техніки, яка йшла на Київ Житомирською трасою. Він став корегувальником, дав чіткі координати її розташування і українським силам вдалось знищити близько 70 одиниць техніки.

Родина Андрія мешкає у селищі всього за 40 кілометрів від Києва, саме з того боку окупанти наступали на столицю. Починаючи з 24 лютого, активна місцева громада підтримувала зв'язок із волонтерами та військовими у соцмережі. Туди школяр та його тато повідомили, що мають коптер. Яке здивування було у військових, коли вони дізнались, що саме підліток є пілотом дрона. Йому передали більш просунутий безпілотник, і вже 28 лютого Андрій отримав дзвінок від військового та завдання.

У студії «Сніданку з 1+1» хлопець розповів, що з третього класу ходив на авіамоделювання, а минулого року купив собі «серйозний» дрон і почав знімати гори. Проте вже через рік він виконував завдання від ЗСУ по знищенню ворога і зробив великий внесок у захист столиці.

«Було дуже страшно, бо тоді вже почали з’являтись кадри з Ірпеня та Бучі. Я дуже боявся за своїх рідних, за село. Я намагався про це не думати і сконцентруватись на дроні, на пілотуванні, було дуже багато «глушилок», і треба було багато думати та вправно їх обходити. В такій ситуації про себе не думається взагалі», — прокоментував Андрій.

Loading...

Не дивлячись на безстрашність, певний момент змусив підлітка занервувати – один з дронів впав у 150 метрах від ворожих позицій. Його довелось залишити, оскільки місцеперебування пілота було оточене окупованими селами і допомога надійти не могла.

Особисто юний спеціаліст коментує: на таке серйозне завдання його, можливо, і не взяли б, проте виконати його було нікому.

«Розуміли, що пілота більше немає. Я був єдиним, тому мене згодились взяти. Тобто якби ще була повнолітня людина, яка вміє керувати – то взяли б її. Тому їм довелось, я думаю, що вони не хотіли мене брати», — поділився хлопець.

У свої 15 Андрій особисто перепрошиває дрони, щоб вороги не могли їх простежити. Після його героїчного подвигу, знайомі почали звертатись до підлітка з проханням навчити керувати дроном. Вміння хлопця не залишили й байдужим телеведучого та волонтера Сергія Притулу, який запропонував розіграти майстер-клас Андрія з пілотування дронів, а виручені кошти відправити на потреби України.

«Я зустрінусь з переможцем, покажу усі місця, звідки я злітав, де стояли орки. Навчу керувати дроном, думаю це буде весело», — зазначив Андрій.

Щодо майбутніх мрій та перемоги, наразі підліток планує отримати освіту, а через роки бачить себе у технологічній сфері. Говорить, що хотів би й надалі розробляти дрони та безпілотники, і бажає цю сферу розвивати в Україні.

Щодня на глядачів «Сніданку з 1+1» очікують оперативні новини, поради від профільних спеціалістів, включення зірок та українців, які роблять усе задля перемоги України. Не пропустіть щодня проєкт з  07:00 до 10:00, а у вихідні – з 8:00 до 10:00 на телеканалах ТЕТ і 2+2, а також на YouTube.

Більше новин