Важливо знати: як вберегти мозок від перенасичення новинами (поради психотерапевта)

У "Сніданку з 1+1" психотерапевт назвав ознаки втоми мозку від інформації, та як захистити свою нервову систему.

Сьогодення неможливо уявити без постійного користування власним гаджетом. У воєнні часи для українців невід'ємною частиною рутини стали новини. Звісно, розуміти, що відбувається, потрібно, проте через споживання надзвичайно великої кількості інформації страждати може ваш мозок. Як вберегти себе від перенасичення інформацією, розповів психотерапевт Олег Чабан у "Сніданку з 1+1"який виходить у будні з 06:30 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна, телеканалу ТЕТ та на YouTube.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не потрібно бороти власні страхи: пояснення психолога у "Сніданку з 1+1"

Як часто українці гортають стрічку новин

  • один раз на годину — 27%
  • 1-2 рази на день — 41%
  • один раз у день — 13%
  • тільки під час повітряних тривог — 8%
  • не читають новин взагалі — 11%

Як відбувається перенасичення інформацією

Мозкова структура гіпокамп відповідає за пам'ять та є людською "бібліотекою". Ваш особистий "бібліотекар" постійно працює та надає відповіді на всі можливі запитання. Однак якщо запитів занадто багато, мозок може не справлятися. Це спричиняє спотворення роботи гіпокампа, порушення логіки та якості інформації.

Чи погіршується фізична діяльність від надлишкової інформації

Якщо страждає мозок, то і тіло теж, запевняє експерт. Такі порушення можуть спричинити поганий сон, стрибки артеріального тиску, гормональні збої тощо.

"Ми починаємо за інформацію розплачуватися своїм тілом", — зазначає Олег Чабан.

Фото: Unsplash.com

Що свідчить про втому мозку від надлишкових новин

"Якщо ти надто збуджений, не можеш все опрацювати, не висипаєшся, розгублений та твоє тіло не справляється — це сигнали", — пояснює психотерапевт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як долати стрес під час війни дорослим та дітям: поради експерта проєкту "Говорить вся країна" психолога Оксани Зайцевої

Як уникнути перенасичення інформацією

► Визначіть значущу інформацію та відмовтеся від купи джерел. Оберіть один надійний канал у соцмережах та послуговуйтесь ним. 

► Розбавляйте новини розважальним контентом.

► Мисліть критично.

► Читайте інформацію з "холодним" розумом.

► Займайтесь спортом.

► Повноцінно відпочивайте вночі.

► Обмежте алкоголь та кофеїн.

► Зробіть інформаційний детокс разом з кимось. Наприклад, підіть до кафе без телефонів.

Loading...

Дивіться "Сніданок з 1+1" з 6:30 до 9:30 у будні дні на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

"Сніданок" в соцмережах:

Instagram
Facebook

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.

Більше новин