Чому не потрібно бороти власні страхи: пояснення психолога у "Сніданку з 1+1"

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Як перебороти страх: дієвий спосіб від психолога
Freepik

У "Сніданку з 1+1" психолог розповіла, як навчитися жити зі власним страхом.

Поділитися:

Війна та страх — поняття нероздільні. Зараз головними причинами хвилювань багатьох українців є безпека та добробут власного життя чи близьких. Якщо відкинути екстремальні обставини, всі ми завжди чогось боялися — висоти, темряви, гучних звуків, тварин тощо. Як справитися зі своїм страхом, розповіли у "Сніданку з 1+1"який виходить щодня з 07:00 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна", телеканалі ТЕТ та на YouTube.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як долати стрес під час війни дорослим та дітям: поради експерта проєкту "Говорить вся країна" психолога Оксани Зайцевої

Що таке страх

"Страх — це одна із семи базових емоцій. Це сигнальна захисна емоція, яка вказує нам на те, що щось може бути загрозою", — пояснює психологиня Оксана Сашенко.

Чи треба боротися зі страхом

Деякі страхи супроводжують нас з перших секунд життя, наприклад, клаустрофобія. Боятися чогось — обов'язковий атрибут дорослішання. До 2 років діти тривожаться за батьків, далі їх лякають тварини, комахи, звуки, фантазійні монстри. Фінал дорослішання — страх смерті. 

Нас часто закликають долати свої страхи, дивлячись їм в очі. Це дійсно є дієвим способом, проте психологи радять більш гуманний спосіб — прийняти свою тривогу. Відрефлексуйте свої хвилювання, спробуйте знайти їх причину. Задайте собі такі питання: "Що потім?","Що далі?", "Чому я цього боюся?". Часто основа базових страхів — нерозуміння їх причина. Чим більше ви будете розбиратися у собі, тим ймовірніше ваші страхи перестануть бути гнітючими, а то й зникнуть зовсім.

Дивіться "Сніданок з 1+1" з 7:00 до 9:30 у будні дні на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

"Сніданок" в соцмережах:

Instagram
Facebook

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю