Температурні стрибки: чому страждають судини та як можна стабілізувати самопочуття (розповідає лікар-невролог)

Під час погодних гойдалок у багатьох людей підвищується тиск та з'являється головний біль. Як так зробити, щоб не бути залежними від погодних умов?

З +35 до +10: в деяких регіонах України температура різко знизилась на 15 градусів за одну добу. Це неабияк впливає на наше самопочуття: підвищується тиск, з'являються головні болі. Що відбувається з судинами під час різкого перепаду температури та як себе від цього врятувати в студії денного шоу "Твій день" розповів лікар-невролог Олексій Пелепейченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медогляд перед школою та садочком: яких лікарів і коли треба пройти, які аналізи здати (розповідає сімейний лікар)

Тож як саме різка зміна температури повітря впливає на наш організм? Лікар розповів:

Якщо ми кажемо про температурні гойдалки, тобто від +14 до +34, звісно на це реагує наша вегетативна нервова система. Тобто це відділ нервової системи, який підтримує життєдіяльність наших органів. В тому числі він керує тонусом судин. Зміна судинного тонусу відбувається кожну мить і страждають ті люди, які мають погану фізичну форму та пацієнти, які мають гіпертонічні захворювання. Люди, які більше фізично підготовлені меньше піддаються такому явищу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи приводить вживання пива до збільшення ваги та молочних залоз у чоловіків, яка норма алкоголю в день допустима для організму (коментує сімейна лікарка)

Що робити тим людям, які піддаються погодним умовам, та чи можна це виправити? Невролог пояснив:

Звісно, можливо це виправити. Для молодих людей – обов'язково заняття спортом. Не чекайте змін температури, а займайтесь цим постійно, тому що фізична культура – це складова загальної культури людини. Для тих, хто мають хронічні захворювання – обов'язково добре спіть, контролюйте артеріальний тиск та прийом ліків, які керують тонусом судин. Якщо велика спека, не можна допускати зневоджування. І головне – не хвилюватись, не допускати того, щоб стрес оволодів організмом. Ось ці основні моменти допоможуть пережити погодні зміни.

ФОТО: Pixabay/Robin Higgins

Більше новин