У відпустку без дітей: як заспокоїти совість? Поради дає психологиня Анна Кушнерук

Літо – найгарячіший сезон відпусток. Та чи можна відправитися на відпочинок самостійно, без дітей? І як при цьому побороти докори сумління? Поради дає психологиня.

Відпустка – це потреба людини, саме завдяки їй ми можемо якісно відновити сили. І не лише фізичні, а й психологічні. Та чи правильно іноді їздити у відпустку без дітей? В ефірі шоу «Твій день» про це розповідала психологиня Анна Кушнерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Модні купальники 2021 – тренди цього сезону від Андре Тана

Відпустка без дітей – як можна психологічно підготувати до неї і себе, і їх? Про це Анна Кушнерук поспілкувалася з ведучою шоу «Твій день» Оленою Кравець, яка зауважила:

Відпустка з дітьми – це відпустка для дітей.

Фото: Pexels/Andrea Piacquadio

І психологиня повністю з нею погодилася. І хоча такі відпустки є вкрай важливими і необхідними, дорослим людям, навіть якщо вони вже батьки, іноді слід відпочивати без дітей. Щоб виспатися, заспокоїтися, відновитися і повернутися у сім’ю з новими силами. Анна Кушнерук зауважила:

Щоб бути ресурсною мамою, потрібно щось надбати.

Проте до самостійної відпустки треба бути психологічно готовими, щоб не відчувати докорів сумління. Адже через надлишкове, гостре почуття провини можна зіпсувати собі відпочинок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вазони і відпустка: як поливати рослини, коли вас немає вдома (ВІДЕО)

Як підготуватися до відпустки без дітей? Поради від психологині:

  • Дозволити собі право на цю відпустку і зрозуміти, що діти теж повинні хоч іноді відпочивати від батьків.
  • Проговорити з чоловіком, чи іншою людиною, яка з вами їде на відпочинок, концепцію відпустки.
  • Заздалегідь розпланувати дозвілля дітей на час вашої відсутності. Їхні дні мають бути цікавими та наповненими на час відсутності батьків, щоб потім можна було поділитися враженнями.
  • Не варто обманювати дітей: краще чесно сказати куди ви їдете і коли повернетеся.

Фото: Pexels/Arthur Ogleznev

Якщо діти спочатку образяться на вас – це нормально, не варто дуже засмучуватися з цього приводу. З часом вони вас зрозуміють. А також усвідомлять, що вам одне від одного періодично треба відпочивати, щоб зберегти теплі стосунки. Анна Кушнерук додає:

Ви не маєте емоційно весь час обслуговувати своїх дітей.

Всю розмову Анни Кушнерук з Оленою Кравець на тему відпочинку без дітей можна переглянути у випуску шоу «Твій день» від 24 червня 2021 року.

Loading...

Більше новин