Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Жахлива правда: 6 причин, чому ти точно захочеш подивитись Чорнобиль від НВО

Чорнобиль від HBO
Прем’єра, яку не можна пропустити.

Сьогодні, 18 червня, глядачі 1+1 побачать феноменальний серіал від НВО – Чорнобиль. Це вражаюча екранізація жахливих подій, що сколихнули людство 1986 року. Тільки факти та безжальний реалізм. Творці проекту доклали всіх зусиль, аби про справжню причину та нищівні наслідки аварії у нашому світі знав кожен.

Запитайте людей про трагедію Титаніка — і почуєте детальну розповідь. Поцікавтесь, чому злетіла у повітря Чорнобильська АЕС – і вам у відповідь знизають плечима, – поділився спостереженнями сценарист серіалу Крейг Мезін.

Тож ось 6 вагомих причин, чому цей серіал заслуговує на місце у твоєму списку must watch.

#1 Вражаюча реальна історія

Фото: HBO

До початку роботи над історичною драмою сценарист Крейг Мезін був знайомий з історією катастрофи лише загалом. Він знав, що колись давно десь в Україні функціонувала Чорнобильська атомна електростанція, і що 1986 року там сталась жахлива аварія. Мезіну не були відомі причини та подробиці катастрофи. На жаль, відомий сценарист зовсім не унікальний випадок.

Мезін загорівся ідеєю зібрати якомога більше інформації про сумнозвісний нещасний випадок на ЧАЕС, щоб створити реалістичний, достовірний та інформативний кінопродукт.

#2 Волосся встане дибки

Фото: HBO

Коли слухаєш розповіді про Чорнобиль, то здається, що жителів Прип’яті повинні були евакуювати негайно. Та насправді керівники станції разом із радянськими бюрократами свідомо доклали усіх зусиль, аби приховати сам факт катастрофи. Високопосадовці сподівались без шуму і паніки «зам’яти» цей трагічний випадок.

Фото: HBO

А тим часом, звичайні люди жили і не здогадувались, що кожної миті отримують непомірно велику дозу радіації. Вони майже одразу заплатили високу ціну за цю жорстоку державну таємницю.

Серіал безжально показує вражаючу правду. Окремі кадри здатні нажахати навіть найхолоднокровніших.

#3 Феноменальний склад акторів

Фото: HBO

Окрасою історичної драми стали досвідчені актори, яких ми вже встигли полюбити в інших проектах.

Джаред Гарріс (Шерлок Холмс: Гра тіней, Загадкова історія Бенджаміна Баттона) виконує роль Валерія Легасова, фахівця з неорганічної хімії, що відчайдушно намагається відкрити очі радянській владі на увесь масштаб катастрофи.

Фото: HBO

Стеллан Скашгорд (Тор, Месники, Лікар. Учень Авіценни, Дівчина з тату дракона) зображує політика Бориса Щербину. Персонаж Скашгорда спочатку вступає у протистояння з Легасовим, але потім усвідомлює всю гостроту та складність ситуації.

Фото: HBO

Емілі Вотсон (Еверест, Теорія всього, Книжковий злодій, Еквілібріум) повністю перевтілилась у роль Уляни Хомюк. Цей вигаданий персонаж поєднав у собі постаті багатьох самовідданих вчених, які допомагали боротися з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Фото: HBO

#4 Повне занурення в атмосферу

Фото: HBO

Чорнобиль від НВО описує одну з найсумніших сторінок історії людства. Автори проекту вирішили показати усю неприкрашену правду. Деякі кадри примусять ваш шлунок зав’язатись у вузол, а на шкіру наженуть мороз.

Фото: HBO

Та по-справжньому лякає дещо інше. Найщирішу паніку розбурхує невидиме – те, про що ми тільки здогадуємось. Взірець такого психологічного ефекту – сцена, де група людей спостерігає вибух ЧАЕС із мосту. Вони й гадки не мають, що тепер на них чекає неминуча смерть від опромінення. Нам не розповідають, що сталось далі з цими людьми, та сама лише думка про їхнє майбутнє наповнює душу жахом та тривогою.

#5 Відмінна режисерська робота

Фото: HBO

Завдяки особливому баченню талановитого Югана Ренка глядач відчуває себе у 1986 році. Стараннями режисера ми фактично бачимо катастрофу ЧАЕС на власні очі. Від реалістичності кадрів здається, що весь процес зйомок справді проходив у Чорнобилі. Що, звісно, було б неможливо – Чорнобиль і Прип’ять уже понад 30 років лишаються занедбаною пусткою.  Міні-серіал до найменших дрібниць відтворює українське місто-привид і катастрофу, що його знищила.

Фото: HBO

Більшу частину матеріалу знімали у Вільнюсі. Роль місця катастрофи виконала давно виведена з експлуатації «сестра» Чорнобильської станції – Ігналінська АЕС, що має реактори того ж типу. Відповідальні за екранну реконструкцію місця подій художники були непохитними у своїй роботі. Вони створили найбільш точний кінообраз сумнозвісної атомної електростанції.

#6 Палка підтримка звідусіль

Фото: HBO

На численних кінопорталах серіал Чорнобиль продовжує отримувати високі оцінки і від глядачів, і від критиків. А на IMDb історична драма взагалі опинилась на першому місці рейтингу з оцінкою 9,7 із 10 можливих балів. Такі хіти, як Пуститись берега та Гра престолів шляхетно поступилися місцем найсерйознішому проектові від НВО.    

Фото: HBO

Серіал Чорнобиль примушує аналізувати, лякає і по-справжньому вражає. Ця стрічка – яскравий приклад високоякісного контенту, до якого завжди прагне НВО.

Завдяки колосальним зусиллям талановитої команди світ нарешті дізнається, що насправді сталось 26 квітня 1986 року у маленькому містечку Прип’ять, що на півночі України.  

ЧИТАЙ ТАКОЖ: 

1. Вигадка та реальність: Наскільки достовірний Чорнобиль від HBO

2. Ціна визнання: Чому Чорнобиль став найкращим серіалом сучасності

3. Чи буде продовження гучного серіалу Чорнобиль від HBO

4. Американський серіал про Чорнобиль став найретинговішим в історії кіно

2019-06-20
Новини
Новини