Як відзначають День святого Валентина в різних країнах

День закоханих у різних країнах світу
Фото: Freepik

Традиції святкування 14 лютого з усього світу.

Поділитися:

Якщо ви досі не знаєте, як відзначати День закоханих, надихайтеся досвідом інших країн. Адже зовсім необов'язково на це свято бронювати столик у ресторані або влаштовувати романтичну вечерю вдома. Більш оригінальні сценарії Дня святого Валентина — в нашій міжнародній добірці.

США

Головний американський символ Дня закоханих — карамельний льодяник у вигляді сердечка на паличці. Його дарують не лише коханим, а й друзям і родичам. Виробництво червоно-білих і рожевих карамельок-серденьок в США почалося ще в XIX столітті.

Великобританія

Англійці пішли далі і на Валентинів день вітають не тільки близьких, але і домашніх улюбленців. На це свято братів наших менших обов'язково пригощають якимись ласощами.

Для британських дівчат 14 лютого — чудовий спосіб прокласти шлях до серця обранця через шлунок. В Англії прийнято пригощати коханого солодким пирогом саме у формі серця.

А ось в Шотландії роблять все, щоб ніхто на День Валентина не залишився без пари. Тут щорічно влаштовують вечірку холостяків, на яку запрошені всі, хто знаходиться в пошуку другої половинки.

Голландія

Тим, хто мріє вийти заміж, точно сподобалося б зустріти День святого Валентина в цій країні. Раз на рік, 14 лютого, дівчина має право вимагати у свого обранця одружитися з нею. Чоловік може відмовитися, але в такому випадку зобов'язаний подарувати шовкову сукню. Або принаймні віддати кругленьку суму за таку обновку готівкою...

Франція

Французькі традиції святкування 14 лютого найбільш схожі з нашими. Точніше, навпаки: багато звичок українці запозичили якраз таки у французів. Саме в цій країні почали виробляти «валентинки» — листівки у вигляді сердечок з віршами.

Подарунки у Франції теж дарують дуже популярні — квіти, цукерки і спідню білизну. Крім того, на День всіх закоханих багато чоловіків нарешті наважуються зробити пропозицію руки і серця.

Німеччина

У німців святого Валентина вважають не лише покровителем закоханих, а й... душевнохворих. Віруючі жителі Німеччини 14 лютого вирушають на богослужіння до храму і відвідують психіатричні лікарні. Втім, європейська традиція святкування з сердечками і валентинками тут теж прижилася.

Японія

На День Валентина японки насамперед вітають своїх улюблених чоловіків. Шоколад «гірі» жінки дарують братам, друзям, рідним і колегам чоловічої статі. А «хонмей» — бойфренду або чоловікові. Також 14 лютого в Японії дівчина може зробити перший крок і освідчитися в коханні.

Фінляндія

Фіни відзначають не День закоханих, а День друзів. Дарують «валентинки» і приємні дрібниці всім близьким людям.