5 місць, які треба побачити у Луцьку

Моя країна
Дивись відео
Що можна відвідати у Луцьку

Де варто побувати, приїхавши до Луцька.

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Луцьк – серце Волині, зелене та компактне місто з гарним історичним центром. За зовнішнім виглядом міста можна «прочитати» його історію. Рік заснування невідомий, а ось перша згадка про місто у літописі датується 1085 роком. Вулиці сучасні та охайні, а в центрі міста є затишний парк імені Лесі Українки. Що саме варто відвідати у Луцьку – читайте у матеріалі.

1. Замок Любарта

@serenkiy_elyk

Це найвідоміша пам'ятка Луцька. У 2011 році Замок Любарта відзначили першим місцем у акції «7 чудес України». Замок побудували ще у XIV столітті за часів Великого князівства Литовського. На місці замку за декілька століть до будівництва було дерев'яне укріплення.

За повір'ям три вежі замку повинні були символізувати Віру, Надію й Любов. Стилістика готичної архітектури будівлі цілком відповідає багатьом замкам східної Європи того часу. Луцька фортеця подібна на замок у Черську, що в Мазовецькому воєводстві Республіки Польща.

Є легенди, за якими в замку нібито живуть привиди двох дівчат. Щоб побачити їх, з настанням ночі необхідно спуститися в підземелля замку, кажуть, що це частина лабіринту, що простягається під цілим містом. Там можна послухати і моторошні історії про душі дівчат, що заблукали серед стін.

2. Будинок з химерами

@yulia.sobchenko

Будинок архітектора Миколи Голованя більш знають як «Будинок з химерами». Розташована унікальна споруда на березі річки Стир. До слова, автор від порівняння з іменитим київським будинком відхрещується.

Прикрашають цю будівлю зараз близько 500 скульптур. Зображені різні епохи та стилі: тут і античність, і готика, і Відродження, і казка, і класика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 місць, які треба побачити у Львові

3. Лютеранська кірха

@melehina_karina

Будівля цегляна споруджена у неоготичному стилі. Кірха облицьована цеглою жовтого кольору. Вівтар Лютеранської кірхи виконаний у формі амфітеатру та розташований в абсиді. Це місце і для хору.

До початку Другої світової війни храм служив за призначенням. За радянських часів в ньому розміщувався обласний державний архів. У 1960 році під час урагану Лютеранська кірха постраждала.

У 1981 році храм був визнаний пам'ятником архітектури і його реконструювали в 1991-94 роках. Бруківку на площі перед храмом теж замінили.

4. Голлівуд під Луцьком

@volynpost

Під Луцьком у ніч проти 23 жовтня 2014 року у селі Гірка Полонка встановили знак Hollywoоd. Над встановленням знаку працювало четверо жителів села.

Гігантський напис іноземною мовою з білих триметрових літер привертає увагу багатьох туристів, фотографів та охочих побачити «волинський голлівуд».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 морських курортів України, про які ви не знали

5. Музей дзвонів

@VYacheslavSadovnychyi

Єдиний в Україні музей дзвонів існує вже більше 20 років. Розташований він на території Замку Любарта. У його колекції знаходиться один з найдавніших дзвонів України. Його виготовили на Волині в період початку національно-визвольного руху, яке очолював Богдан Хмельницький. В ті часи, весь метал йшов на озброєння. Дзвони виготовляла єдина майстерня на Волині.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю