Замки Львівщини: Цікаві факти та легенди

Замки Львівщини легенди
pinterest.com

Пам'ятки, що окутані неймовірними історіями.

Поділитися:

Замки Львівщини зачаровують своєю архітектурою, таємничими легендами і мальовничими пейзажами. Якщо ви не знаєте, де провести наступні вихідні, пропонуємо обрати зручний маршрут «Золота підкова Львівщини» і відвідати загадкові замки, які має побачити кожен українець. Аби розігріти вашу уяву, ми підготували найцікавіші факти й легенти про них. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 захопливих місць, які треба побачити в Ужгороді

Підгорецький замок

Підгорецький замок не дарма називаються «українським Версалем». На його території розташований чудовий парк, декілька терас із садом, римо-католицький костел та заїжджий двір. Існує повір'я, ніби коридорами замку блукає чарівна жінка, більше відома як «біла панна». За легендою один з власників палацу вбив свою дружину та замурував її тіло у стіну. Тепер дівчина бігає замком і благає про християнський обряд поховання. 

Золочівський замок 

Золочівський замок представляє собою двоповерхову будівлю. З 2009 року замок відкрито для огляду. Також тут розміщена палацова капличка Благовіщення, виставковий зал і королівська скарбниця. На території замку дуже красиво, тому після екскурсії можна насолодитися прогулянкою. Існує легенда, що після продажу замку Станіславом Сенинським на гордовитого хазяїна маєтку впало прокляття за гріховне кохання до Дороті з Сандомиру. За легендою Станіслав не міг дивитися на стіни фортеці, де колись був щасливий зі своєю коханою. Він був змушений його продати і навіки покинути цей край.

Фото: Jan Mehlich

Олеський замок 

Олеський замок - пам'ятка архітектури та історії XIII—XVIII століть, один з найстаріших замків в Україні. Замок має бурхливу історію. Тут розташований музей, де міститься найбільша в Україні кількість дерев'яних скульптур. Унікальні колекції привертають увагу великої кількості туристів. Тут також є роботи Пінзеля, Гутера, Кутшенрайтера, Фесінгера, Осінського та Оброцького. Довкола Олеського замку існує декілька легенд. Згідно однієї з них тут народився майбутній король Речі Посполитої Ян III Собєський. Тоді Олеський замок був у татарській облозі, та ще й почалася гроза. Коли повитуха положила новонародженого малюка на мармуровий стіл, той тріснув. Це стало символом народження надзвичайно сильної людини, майбутнього воїна та правителя.

Фото: Jan Mehlich

Свірзький замок

Свірзький замок розташований у надзвичайно мальовничій місцевості. Це унікальна пам’ятка оборонної архітектури, що стоїть на пагорбі поблизу ставка. За легендою давним-давно тут працювала місцева дівчина. В той час біля замку тривала битва, і дівчина закохалася в одного з ворожих солдатів. Засліплена коханням, дівчина допомогла війську коханого захопити замок. Однак замість подяки хлопець втопив її у колодязі. Місцеві мешканці часто лякають туристів історією про блукаючий привид нещасної дівчини, яка досі не знайшла собі спокою. 

Фото: Rbrechko

Замок у Старому селі 

Старосільський замок вважається одним з найбільших замків України. Він займає близько 2 га площі. Крім того, його можна назвати найсильнішим замком Львівщини, оскільки він не один раз вистоював напад ворожих військ. Замок у Старому селі був побудований в 1589 році і відтоді встиг побувати і винокурнею, і складом, і броварнею. В стінах цієї фортеці часто пили пиво, яке було дуже популярним. На території замку святкували весілля та інші свята. 

Фото: wikimedia.org

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 місць Одеси, які запам'ятаються вам на все життя

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю