5 найкрасивіших палацово-паркових комплексів України, які перенесуть тебе в іншу епоху
Подорожі крізь час – не вигадка.
Поїздка до нових місць – це завжди гарна ідея. Ми підготували добірку найкрасивіших палацово-паркових ансамблів, які відтворюють сторінки історії та навіюють відчуття, що до далекого минулого рукою сягнути.
Національний історико-культурний заповідник Качанівка (Чернігівська область)
У стінах палацу в різні часи творили Шевченко, Глінка, Гоголь та Рєпін, а сам благородний маєток увійшов до семи найкращих фортець України. На його території збереглися старовинні будівлі: флігелі, Георгіївська церква, альтанка Глінки, будинок садівника та інші господарські споруди.
Палац виразно передає XVIII століття – всередині й донині збереглися старовинні меблі, каміни, розкішний інтер’єр залів та дерев’яні сходи з декоративними поручнями.
Ззовні ж – грандіозний пейзажний парк з екзотичними деревами, водоймами та неймовірними видами.
Шарівський палац (Харківська область)
Слобожанщина приберегла для туристів ще один мальовничий палацово-парковий комплекс – Шарівський замок. Друга його назва – цукровий, адже колись він слугував резиденцією цукрового магната Кеніга. Справи власника йшли дуже добре, тому він не шкодував коштів на вдосконалення території.
Білокам’яний палац у неоготичному стилі й у наш час захоплює величчю та вишуканістю: стрілчасті вікна, балкон, восьмигранні вежі, увінчані зубцями та шпилями.
Доповнюють картину 150 видів екзотичних рослин навколо та невеликий кам’яний місток через один зі ставків – точно як у казці!
Палац Кирила Розумовського (Батурин, Чернігівська область)
Чернігівщина славиться значною кількістю архітектурних пам'яток, і чимало з них збереглися саме в Батурині. Найвідоміша – палац Кирила Розумовського, останнього гетьмана Війська Запорізького. І це єдина архітектурна споруда в Україні, зведена геніальним шотландським архітектором Чарльзом Камероном.
Будівництво тривало впродовж 1799-1803 років, але через 21 рік сталася пожежа, яка вщент знищила всі внутрішні приміщення. Резиденція майже 200 років стояла руїною, і тільки у 2000-х роках її нарешті реставрували.
Наразі палац відкритий для відвідувачів, тож насолодитися історією та оригінальними експонатами може кожен допитливий турист.
Дендропарк Олександрія (Біла Церква)
Парк заснований графинею Олександрою Браницькою в далекому 1793 році. Для того, щоб дендропарк став справді неповторним, вона запросила найкращих європейських архітекторів – і шокувала масштабом творіння. Тільки уяви: територія Олександрії могла би вмістити два князівства Монако!
Багато рослин для парку завозили з різних країн Європи та світу, а паралельно з облагородженням зеленої території будувалася резиденція графів Браницьких.
Під час буремних подій XX століття багато споруд було знищено і до наших часів вони не збереглися, але деякі й досі милують відвідувачам око – альтанка, ротонда, колонада Луна та китайський місток.
Архітектура та природа тут мов одне ціле, тому відчуття естетичного задоволення та цілковитої гармонії тобі гарантоване.
Сокиринський архітектурно-парковий комплекс (Чернігівська область)
Величний мармуровий палац у стилі ампір в оточенні розкішного англійського ландшафтного парку з озерами й скульптурами – все це родове гніздо Галаганів XIX століття, яке збереглося до наших часів.
Ландшафт Сокиринського парку доповнює збережена оригінальна ротонда, колодязь, містки та інші різноманітні скульптури.
Ще однією особливістю Сокиринського парку є Шевченківський явір – найстаріше дерево парку. Подейкують, що саме під цим явором Шевченко написав знані слова: «Тече вода з-під явора, яром на долину…».
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
1. 5 українських каньйонів, від краси яких перехоплює подих
2. 5 захопливих місць, які треба побачити в Ужгороді
3. 8 місць, які зачаровують у Києві