У Карпатах днями пройде ювілейний гуцульський фестиваль

У Карпатах днями пройде ювілейний гуцульський фестиваль
Фото: Олександр Щукін

Право проводити XXV Гуцульський фестиваль вибороло місто Яремче.

Поділитися:

Якщо ви все ще вагаєтеся, де провести ці вихідні – маємо для вас чудовий привід вирушити на Захід. З 22 по 29 липня у місті Яремче Івано-Франківської області проходитиме ювілейний, 25-й Міжнародний гуцульський фестиваль. Ця подія – універсальний та найкращий спосіб познайомитися з гуцульською культурою, традиціями, побутом і мистецтвом. Осередок фестивалю – це Яремче, але заходи в його рамках проходитимуть у різних селах та на відкритих локаціях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 місць Чернівців, які зачаровують красою

На фестивалі очікується більше ніж 2 тисячі гостей, серед яких гуцули з Молдови, Румунії і навіть Канади.

У програмі фестивалю чимало цікавого – виходи на полонини, показ гуцульського одягу, змагання, конкурси, справжнє гуцульське весілля, концерти фольклорних та естрадних колективів.

Так, 22 липня у селі Паляниця пройде свято гуцульських страв. 23 липня в Тарарові проведуть змагання з традиційного гуцульського танцю – аркану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ближче до історії: Сучасні готелі у стародавніх замках і фортецях

24 липня у Ворохті відбудуться легендарні опришківські змагання: опришки – це учасники селянського повстанського руху на Західній Україні, які боролися проти польської шляхти, молдаван, угорців, австріяків з XVI до XIX ст. Тож сучасні опришківські змагання – це щось на кшталт показової вільної боротьби з застосуванням символу опришківського руху, гострих топірців, які називаються бартками.

25 липня у Ямні проведуть обряд Гуцульського весілля та показ традиційного гуцульського одягу.  26 липня у Микуличині чекатимуть на фестиваль гуцульського пива, а 27 липня проведуть ще одну традиційну гуцульську забаву – свято Гуцульської фіри (місцевий гужовий транспорт, один із символів гуцульського побуту).

Після насичених конкурсних програм у Яремчі фестиваль завершиться гала-концертом 29 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 місць, які треба побачити у Львові