Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Укр

У Карпатах днями пройде ювілейний гуцульський фестиваль

Право проводити XXV Гуцульський фестиваль вибороло місто Яремче.

Якщо ви все ще вагаєтеся, де провести ці вихідні – маємо для вас чудовий привід вирушити на Захід. З 22 по 29 липня у місті Яремче Івано-Франківської області проходитиме ювілейний, 25-й Міжнародний гуцульський фестиваль. Ця подія – універсальний та найкращий спосіб познайомитися з гуцульською культурою, традиціями, побутом і мистецтвом. Осередок фестивалю – це Яремче, але заходи в його рамках проходитимуть у різних селах та на відкритих локаціях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 місць Чернівців, які зачаровують красою

На фестивалі очікується більше ніж 2 тисячі гостей, серед яких гуцули з Молдови, Румунії і навіть Канади.

У програмі фестивалю чимало цікавого – виходи на полонини, показ гуцульського одягу, змагання, конкурси, справжнє гуцульське весілля, концерти фольклорних та естрадних колективів.

Так, 22 липня у селі Паляниця пройде свято гуцульських страв. 23 липня в Тарарові проведуть змагання з традиційного гуцульського танцю – аркану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ближче до історії: Сучасні готелі у стародавніх замках і фортецях

24 липня у Ворохті відбудуться легендарні опришківські змагання: опришки – це учасники селянського повстанського руху на Західній Україні, які боролися проти польської шляхти, молдаван, угорців, австріяків з XVI до XIX ст. Тож сучасні опришківські змагання – це щось на кшталт показової вільної боротьби з застосуванням символу опришківського руху, гострих топірців, які називаються бартками.

25 липня у Ямні проведуть обряд Гуцульського весілля та показ традиційного гуцульського одягу.  26 липня у Микуличині чекатимуть на фестиваль гуцульського пива, а 27 липня проведуть ще одну традиційну гуцульську забаву – свято Гуцульської фіри (місцевий гужовий транспорт, один із символів гуцульського побуту).

Після насичених конкурсних програм у Яремчі фестиваль завершиться гала-концертом 29 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 місць, які треба побачити у Львові

Більше новин
Напередодні концерту на День Незалежності Океан Ельзи представив новий сингл, сповнений натяків та підтекстів

Святослав Вакарчук, який останнім часом інтригує своїх прихильників власними політичними амбіціями, несподівано представив нову пісню та реліз до неї, у якому запропонував всім зробити свій вибір.