Яке сьогодні свято – 25 липня: День працівників торгівлі та Проклів день

Яке сьогодні свято – 25 липня: по народному і церковному календарям
Pexels/Cottonbro

Сьогодні, 25 липня, вітаємо працівників торгівлі та зубних техніків з професійним святом.

Поділитися:

Сьогодні 25 липня відзначаємо такі події: 

  • День працівників торгівлі
  • День зубного техніка
  • Прокл-плакальник, Прокл-великі роси, Проклів день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 25 липня для всіх знаків зодіаку: відганяйте тривожні думки, все складеться добре

День працівників торгівлі

Колись це свято називалося Днем торгівлі й побутового обслуговування населення та житлово-комунального господарства. Продавець – та професія, без якої важко уявити сучасний світ. В будь-якій сфері є продаж та кожна людина у свій час стикалася з продажем певних товарів або послуг. Таким чином вже давно побудована взаємодія та співробітництво людей та країн. Саме свято Дня працівника торгівлі існує ще з 1966 року, проте в різні періоди переживало різні зміни та сприйняття народу. Тепер вшановуємо працівників торгівлі в останню неділю липня на підставі Указу Президента України від 5-го червня 1995 року 427/95. Вітаємо!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологічний прогноз на вихідні: в суботу пощастить з купівлею та продажем майна (коментує астролог)

25 липня, свято: Прокл-плакальник, Прокл-великі роси, Проклів день

Сьогодні православна церква вшановує двох святих: Прокла та його племінника Іларія, які безстрашно сповідували християнство та протистояли язичництву. 

Знахарі збирали цілющу траву, яка допомагає в медицині. В народі цю дату прозвали Прокл-великі роси та Прокл-плакальник через багато роси, яка була в цей день. Тому намагались висушити сіно до 25 липня, аби через води сіно не згнило. Казали:

На Прокла поле від роси промокло

Роса цього дня, як вважали люди, набуває цілющих властивостей: мовляв, вона, як і дощова вода, зможуть позбавити від очних хвороб та пристріту. Дівчата вмивалися ними, аби набути красу та молодість. Дітей теж ними омивали, а вагітних поїли, аби добре пройшли пологи. Роси збирали за допомогою лляних тканин, стелили їх, а потім віджимали в глиняний посуд. Народ вбачав в росі образ напівдіви-напівптиці, що припадає до землі й сумує за земним життям.

► Яка погода 25 липня, така буде й осінь: якщо день сонячний, то осінній сезон буде теплим. Якщо йде дощ, то золотий сезон буде відповідно дощовим, а якщо ж день видався прохолодним, то зима буде ранньою і суворою.

► Якщо в лісі з’явилися гриби – це до похолодання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорничний пиріг зі сметанною заливкою від Руслани Писанки: ніжний і апетитний десерт з сезонними ягодами

У кого сьогодні День Ангела

Сьогодні, 25 липня, День Ангела святкують Андрій, Арсеній, Вероніка, Гаврило, Голіндуха, Іван, Іларіон, Іраклій, Марія, Мина, Михайло, Прокл, Серапіон, Симон, Фауст та Федір.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю