Яке сьогодні свято – 29 липня: Афіногенів день або зажинки (що не можна сьогодні робити)

Яке сьогодні свято – 29 липня: по народному і церковному календарям
Pexels/Solodsha

Сьогодні, 29 липня, не можна порушувати тишу в лісі: полювати, збирати гриби та ягоди.

Поділитися:

Сьогодні 29 липня відзначаємо такі події: 

  • День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України
  • День дощу
  • Афіногенів день, зажинки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 29 липня для всіх знаків зодіаку: зараз не час зупинятися, продовжуйте свою справу

Яке сьогодні свято в Україні: Афіногенів день, зажинки

Сьогодні православна церква згадує священномученика Афіногена та його 10 учнів, що постраждали за віру під час гонінь в Севастії. В народі це свято отримало такі назви: Афіноген, Афіногенів день,зажинки. В ці дні спадала спека, вночі ставало прохолодніше. Вірили, що птиці починали сумувати й думати про осінь та те, що скоро треба буде летіти в теплі місця. Тому й казали:

На Афіногена птиці замовкають, а ночі холоднішають.

Вважалося, що 29 липня по лісу ходить зоря й підбирає пташине пір'я. Саме тому в ліс цього дня краще не ходити, аби не потривожити її. Тож цього дня, 29 липня, не можна робити:

  • рубати дрова,
  • полювати,
  • збирати ягоди й гриби,
  • кричати й співати поруч з лісом.

Деінде Афіногенів день вважався початком жнив:

Перший колосок Афіногену, останній Іллі на бороду.

Перший стислий сніп називали іменинником й прикрашали стрічками, несли додому під пісні й ставили на покуті під ікони. Соломою з цього снопа годували хворих тварин, а восени з нього починали молотьбу. Зерна з першого снопа вважалися цілющими для людей та тварин. Хто з селян знаходив колос з найбільшою кількістю зерняток, той і буде найщасливіший. Ці ж зерна зберігали до наступного року, навесні кидали в землю, аби принесли багатий урожай. Кілька незжатих класів залишали в полі для жертви слов'янському богу, тому зривати їх не можна, бо в наступному році врожаю не буде.

► Хорошим знаком є знайти в цей день роздвоєний житній колос. Той, кому пощастить це зробити, буде жити в розкоші й багатстві до кінця своїх днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологічний прогноз на найближчі робочі дні: вівторок – для покупок, четвер – найтяжчий день (коментує астролог)

У кого сьогодні День Ангела

Сьогодні, 29 липня, День Ангела святкують Алевтина, Антіох, Афіноген, Валентина, Віатор, доміната, Кассиодор, Павло, Сенатор, Фауст, Хіоні та Юліанія (Юліанія, Юлія, Уляна).

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю