Благовіщення 2025: таємниці давніх вірувань про цей день — чому пташка не в'є гнізда, а дівчатам не можна заплітати коси

25 березня за новим календарем православні відзначають Благовіщення Діви Марії. Розповідаємо про давні вірування пов'язані з цим днем.
Відомо, що у православній церкві є 12 основних свят, Благовіщення також входить до цього переліку та вважається одним із найважливіших. Саме цього дня з Дівою Марією поговорив архангел Гавриїлом, який розповів їй, що через 9 місяців вона народить Сина Божого — Ісуса Христа.
Цікавий факт, що назва Благовіщення з'явилося тільки в VII столітті, раніше це свято називали: «день вітання», «Привітання Марії», «Зачаття Христа». Повна назва свята звучить — Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Давні вірування про Благовіщення
У народній традиції Благовіщення супроводжувалося багатьма віруваннями та заборонами. Вважалося, що цього дня не можна виконувати важку роботу, адже навіть птах гнізда не в’є, а дівчина косу не плете.
► З давніх часів існує легенда, що зозуля колись звила гніздо саме на Благовіщення і була покарана за це – відтоді вона не будує власних гнізд, а підкидає яйця у чужі.
► Вважалося, що в цей час не можна втручатися в природний порядок речей, тому навіть волосся не варто заплітати – це могло символізувати переплутання долі.
► Серед не менш цікавих вірувань — це заборона працювати в полі, саду чи городі, оскільки може бути неврожай.
► Також не рекомендується позичати гроші або речі, щоб не віддати разом із ними власний добробут.
► Колись віряни навіть не купалися на це свято, оскільки вода в цей день вважалася «нечистою».
► Не одягали також новий одяг, адже вірили, що він може швидко зноситися або порватися.
Благовіщення – це не лише релігійне свято, а й день, наповнений народною мудрістю та традиціями. Дотримання цих звичаїв у минулому вважалося запорукою благополуччя і гармонії в родині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благовіщення Діви Марії: що можна і не можна робити у це свято