День Святого Миколая Чудотворця: що дозволено та заборонено робити, захисна молитва
З Днем Святого Миколая пов’язані численні традиції та заборони. Розповідаємо, що можна і не можна робити у це свято, а також ділимося молитвою до святого.
Цикл зимових свят розпочинає День Святого Миколая — одне з найулюбленіших свят серед дітей та багатьох дорослих. У цей день в народі заведено дарувати подарунки від імені Миколи Чудотворця.
Що не можна робити на День Святого Миколоя
Наші предки свято вірили, що у день пам'яті Миколи Чудотворця не варто займатися важкою фізичнею працею та вишивати, шити в'язати, прасувати.
Також на свято не рекомендується відмовляти у милостині та допомозі тим, хто цього потребує.
У День святого Миколая забороненоо сваритися, лаятися, лихословити, конфліктувати, бажати зла іншим. Батькам в цей день не можна кричати на дітей.
Оскільки триває Різдвяний піст, не можна вживати м'ясні і молочні продукти.
Також вважається, що на Миколая не варто підстригати волосся. Так можна нібито зрізати удачу.
Що варто робити на День Святого Миколая
Оскільки Микола Чудотворець за життя славився милосердям, благодійністю та допомогою знедоленним, у цей день важливо проявляти щедрість та доброту. Не відмовляйте у допомозі близьким або тим, хто цього потребує. Даруйте радість та усмішку оточуючим. Вдалий день для того, аби долучитися до благодійних зборів на потреби українських захисників та захисниць.
Про що просять у Святого Миколая: молитви
У День святого Миколая Чудотворця заведено молитися про зміну долі, роботу, здоров’я і заміжжя. Ділимося захисною молитвою:
О всеблагий отче наш Миколаю, пастирю й учителю всіх, хто з вірою звертається під захист твій і щирою молитвою благає тебе: поспіши й захисти отару Христову від вовків, що гублять її. Україну нашу і всяку країну християнську, і весь світ захисти і збережи святими твоїми молитвами від землетрусу, наступу чужинців і народних заколотів, міжусобиці; від голоду, пошесті, потопу, вогню, меча і наглої смерті всяку людину захисти. І як помилував ти трьох мужів, що у в’язниці сиділи, та спас їх від гніву царського й кари смертної, так помилуй і нас, що розумом, словом і ділом у темряві гріхів перебуваємо. Спаси нас від гніву Божого й вічної кари: щоб твоїм заступництвом і поміччю та Своєю благодаттю й милосердям подав нам Христос Бог тихо і без гріха прожити на цім світі, і не засудив нас стояти ліворуч, а сподобив стати праворуч з усіма святими. Амінь.
Нагадаємо, раніше в Україні було заведено відзначати День Святого Миколая 19 грудня, проте з переходом на новий церковний календар у вересні 2023 року дата святкування змістилася на 13 днів раніше — 6 грудня. Раніше ми публікували календар зимових свят 2024-2025.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Святого Миколая 2024: ідеї подарунків своїми руками для дітей та дорослих
Вам також буде цікаво дізнатися, як можна обрати крутий бюджетний подарунок на свята. Дивіться у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 6:30 до 9:30 на 1+1 Україна.