День зимового сонцестояння: коли найдовша ніч у 2023 році

 Коли день зимового сонцестояння 2023
freepik.com

Коли найкоротший день та найдовша ніч 2023 року: все про зимове сонцестояння.

Поділитися:

У 2023 році день зимового сонцестояння припадає на п'ятницю, 22 грудня. У цей день Сонце перебуває в найнижчій точці над горизонтом у північній півкулі Землі. Це означає, що день у цей день є найкоротшим, а ніч - найдовшою за весь рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні прикмети про погоду взимку: найпопулярніші українські повір'я

Зимове сонцестояння - це астрономічне явище, яке відбувається два рази на рік, один раз у північній півкулі, а інший раз - у південній. У північній півкулі зимове сонцестояння відбувається 20 або 21 грудня, а в південній - 20 або 21 червня. Зимове сонцестояння має важливе значення для багатьох культур по всьому світу. Воно часто пов'язується з початком зими і з циклами природи. У деяких культурах зимове сонцестояння відзначається як свято.

День зимового сонцестояння: що сприятливо робити

У день зимового сонцестояння сприятливо робити такі речі:

 • Приділити увагу собі та своєму духовному зростанню. Цей день є ідеальним часом для того, щоб провести час наодинці з собою, замислитися про своє життя і поставити собі цілі на майбутнє.
 • Влаштувати свято або ритуал. У багатьох культурах зимове сонцестояння відзначається як свято. Цей день можна присвятити сім'ї та друзям, а також провести ритуали, які допоможуть залучити удачу та достаток у майбутній рік.
 • Зробити щось корисне для інших. Зимове сонцестояння - це час, коли люди об'єднуються і допомагають один одному. Цей день можна присвятити волонтерству або іншим благодійним справам.
 • Провести час на природі. Наприкінці зими природа особливо потребує турботи та уваги. Ви можете прогулятися лісом, посидіти біля багаття або просто насолодитися красою зимового пейзажу.
 • Прикрасити свій будинок. Зимове сонцестояння - це час для святкування. Ви можете прикрасити свій будинок зеленими гілками, свічками і ялинкою.
 • Зробіть подарунки близьким. Подарунки - це чудовий спосіб показати свою любов і турботу про близьких. Ви можете зробити подарунки своїми руками або купити їх у магазині.
 • Загадайте бажання. Зимове сонцестояння - це час, коли бажання збуваються. Ви можете загадати бажання на свічку, під час ритуалу або просто в думках.

Що не можна робити на Зимове сонцестояння

У день зимового сонцестояння існує ряд заборон, які не можна порушувати. Ці заборони пов'язані з віруваннями різних культур у те, що в цей день світ особливо вразливий для зла і негативної енергії.

Ось деякі з заборон, які не можна робити на зимове сонцестояння:

 • Не можна лаятися, сваритися та скандалити. Вважається, що сварки та негатив у цей день можуть призвести до нещасть і проблем у майбутньому.
 • Не можна скупитися. Вважається, що щедрі люди будуть обдаровані подвійно, а скупі отримають по заслугах.
 • Не можна зустрічати день сонцестояння в брудному домі. Вважається, що бруд в цей день може притягнути в будинок негатив.
 • Не можна ходити в ліс, щоб не заблукати. Вважається, що в лісі в цей день може бути особливо багато темних сил.
 • Не можна прати і вішати білизну, щоб не накликати хвороби. Вважається, що прання в цей день може призвести до хвороби.
 • Не можна стригти волосся і нігті, щоб не позбутися здоров'я. Вважається, що стрижка волосся і нігтів у цей день може призвести до погіршення здоров'я.

Магічні властивості дня зимового сонцестояння, дивиться детальніше у "Сніданку з 1+1", що виходить з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна" та на YouTube.

Новини по темі