Держава планує компенсувати українцям втрачене під час війни житло: яким чином та хто має право

Україна планує компенсувати втрачене під час війни житло: прийнято законопроект
Pixabay/TierraMallorca

Як відбуватиметься компенсація втраченого житла під час війни?

Поділитися:

В Україні планують запровадити компенсацію за пошкодження та знищення житла громадян внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією росії. Відповідний законопроєкт №7198 Верховна Рада ухвалила в першому читанні. Про це повідомляє депутатка ВР у своєму Телеграм-каналі.

Як держава компенсує втрачене під час війни житло

Законопроєкт передбачає державну компенсацію за втрачене чи пошкоджене нерухоме майно під час війни з рф. Йдеться про квадратні метри житлової площі, а не гроші. У кожному населеному пункті буде окрема черга на компенсацію. Першочергове надання компенсації багатодітним сім'ям, особам з інвалідністю та учасникам бойових дій. Комісія з розгляду питань для надання компенсації працюватиме у кожній громаді. Вона приймає заяви, організовує експертизу та надає висновок щодо компенсації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У застосунку "Дія" вже можна подати заявку про пошкоджене під час війни майно: інструкція

На компенсацію матимуть право громадяни України (власники житла; інвестори в будівництво; члени кооперативів, які викупили житло; спадкоємці вищезазначених осіб). А також управителі багатоквартирних будинків для відновлення місць загального користування.

Інформаційні повідомлення про пошкоджене житло можна вже подавати в електронній формі через застосунок «Дія», або у паперовій через ЦНАПи/нотаріуси.

Два варіанти компенсацій за пошкоджене житло

  • не підлягає відновленню — фінансується нове будівництво;
  • підлягає відновленню — власнику надаються кошти на відновлення або фінансуються будівельні роботи з відновлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям відшкодують втрачене та пошкоджене під час війни майно: коли можна буде подати відповідну заявку в додатку "Дія"

Нове житло має бути аналогічної житлової площі, але не більше 150 кв. метрів; у тому ж населеному пункті або за бажанням іншому, але аналогічної категорії. Можна отримати житло вищої вартості, профінансувавши різницю самостійно. Можна обрати забудовника з-поміж тих, хто підписав договір з розпорядниками фонду. Компенсація на ремонт визначається за результатами оцінки. Гранична сума компенсації не може перевищувати вартості будівництва нового житла.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю