Коли День матері 2022 в Україні: точна дата свята та його історія

Коли День мами в Україні: точна дата святкування у 2022 році, історія свята

Свято матері: коли відзначається День матері в Україні, яка його історія.

Поділитися:

День матері — це міжнародне свято на честь мами, материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві. В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сімейного вогнища, яка грає величезну роль у вихованні дітей та їхньому майбутньому. Саме мама прищеплює дитині любов до рідної землі. Тож це прекрасний день для того, аби привітати найріднішу людину, сказати теплі слова та зробити їй приємний подарунок. День матері відзначають у різні дні та місяці у багатьох частинах світу, проте найчастіше в березні чи травні. Коли ж День матері святкують в Україні?

Коли святкують День матері Україна: дата 2022

В Україні День матусі офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня. У 2022 році ця дата припадає на 8 травня. Саме у цей день святкує День матері більшість країн. Взагалі, травень є місяцем Пречистої Діви Марії, Божої матері. До неї звертаються тоді, коли потрібні заступництво та допомога. Саме тому це свято має ще й релігійне підґрунтя. Крім цього, у травні Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю у весняні квіти. Це символізує дорогу в життя, працю та радість.

Коли відзначають День матері: історія свята

День матері у світі

Вперше ідея день для відзначення єдності матерів у боротьбі за мир з'явилася у пацифістському середовищі: у США ідея вперше була оприлюднена відомою американською пацифісткою Джулією Ворд Гоув у 1872 році, проте її концепція не знайшла широкої підтримки.

У 1907 році американка Анна Джарвіс виступила з ініціативою вшанування матерів і їхньої ролі у житті кожної людини у пам'ять про свою матір. Тоді Джарвіс написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам зі пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом.

У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати й у Європі. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 85 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихідні у квітні 2022 Україна: неробочі та скорочені дні, церковні свята

День мами в Україні

В Україні День матері вперше влаштував Союз українок Канади у 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові, ініціаторкою була Олена Киселівська. Також, 1929 року «Союз українок» зініціював упровадження цього свята на Тернопільщині. Відомі українські організації влаштовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.

У 1939 свято заборонила радянська влада, але у 1990 році, завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято День матері повернулося в Україну.

За часів незалежної України свято встановлено «…на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації „Жіноча громада“, Спілки жінок України, громадської організації „Союз українок“…» згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99. 

Новини по темі