#МояДитячаМрія: про що мріють діти у Дніпрі?

#МояДитячаМрія: про що мріють діти у Дніпрі?

Тур Здійсни мрію триває.

Поділитися:

17 жовтня, у Дніпрі сотні юнаків та малюків намалювали те, чого вони найбільше прагнуть у житті. Набирає нових обертів арт-марафон #моядитячамрія, і Дніпро став четвертим містом всеукраїнського туру мрій, організованого проектом Здійсни мрію.

В боротьбі з вкрай важкими хворобами або ж відірвані від рідних осель, своїми потаємними мріями ділились пацієнти обласної дитячої лікарні і гості соціального центру для переселенців в Дніпрі. Малювали і в парку під шелест листя, і в лікарняних палатах разом з докторами клоунами. Урок мрій провели Олександра Лобода, фея проекту Здійсни мрію та Власта Шовковська, директор благодійного фонду Ти не один. Малюнки вражають, бо вони кольорові, яскраві, дуже точні, художні і старанно виписані.

Для дітей з окупованого Донбасу найбільшими мріями є надія на мир в усьому світі і  те, щоб ніколи більше не було війни, і нікого не треба було вбивати і нікому вмирати. 

Діти досі згадують рідні покинуті домівки. 12-річній Ані повертатися нікуди. У її квартиру в Донецьку влучила міна.

“Хочу новий дім, щоб ми всією сім’єю там жили” - мріє Аня.

Здивували креативні мрії. Одна дівчинка в майбутньому буде лікувати коней. Один хлопчик Давид мріє, щоб зникла війна та щоб всі діти почули Піанобоя - улюбленого співака Дмитра Шурова, - за музикою якого він вчиться грати на гітарі. Є чудовий юнак, який прагне нарешті винайти ліки від раку та здобути Нобелівську премію.

Сотні дітей Дніпра мріють про кораблі, польоти у космос на космічних ракетах, про моря, будують олівцями яскраві будинки і церкви, повітряні кулі, дитячий візочок, самокат та кольорові казки. Діти малюють мрії навіть під крапельницями. Бо це наче терапія, і настрій покращується і буденний день пропри все наповнюється кольоровими фарбами.  Маленька крихітка дворічна Евеліна свою мрію вже знає напевно, хоча й не надто вміє говорити. “полетіти до братика”. 

Всі маленькі пацієнти об’єднані однією головною мрією – це, звичайно, одужати. Олександр Хітрик, керівник обласної дитячої лікарні, запевняє, що дитина у гарному настрою та позитивно налаштована набагато легше переносить оперативні втручання та інші маніпуляції. Арт-терапія мріями допомагає.

Усі малюнки зібрали, сфотографували та передали художникам, які готують промінь зі 100 000 мрій, щоб відправити до зірок на новорічні свята. І про всі ці мрії дізнається Всесвіт, бо мріяти треба без меж і аж до зірок, і ми всі разом одночасно загадаємо бажання, щоб все здійснилося!

Тур арт-марафону #моядитячамрія у сім міст України розпочався у вересні. В межах туру команда відвідує дітлахів у школах та лікарнях, щоб разом намалювати мрії. 28 жовтня тур буде Львові на Площі ринок і 29 жовтня у львівській лікарні.

Напередодні проект Здійсни мрію ініціював дослідження «Про що мріють діти?», результати якого приголомшили. Виявилось, Згідно тільки 5% дітей в Україні вміють мріяти без меж і про великі і грандіозні цілі, а от інші діти здебільшого плутають мрії та бажання матеріальних речей. Діти часто не знають, як це – мати мрію. А, можливо, вони просто бояться мріяти?

Долучайтеся до проекту та надихайте дітей мріяти! Треба зобразити, описати, сфотографувати свою мрію та опублікувати  у соціальних мережах, відзначивши хештегом #МояДитячаМрія.

Новини по темі