Не мають права надавати згоду на усиновлення та зміну громадянства дитини: права та обов'язки законних представників дітей під час війни

Права та обов'язки законних представників дітей під час війни: що не можна робити
Pixabay/AnnieSpratt

Діти, яких евакуювали у безпечні місця, будуть під захистом відповідальних осіб до возз’єднання з родиною

Поділитися:

Діти, яких евакуювали в безпечні місця, будуть під захистом відповідальних осіб до возз’єднання з родиною, заявляють у підкомітеті з питань державної молодіжної політики. Верховна Рада 22 травня прийняла законопроект про внесення змін до статті 30-1 Закону України «Про охорону дитинства» щодо представництва деяких дітей під час ведення в Україні воєнного стану (7200).

У законопроекті йдеться про обов’язковість призначення відповідальних осіб в місцях перебування евакуйованих дітей до повернення їх в Україну або до возз’єднання з сім’єю. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виїзд дитини за кордон під час війни: правила перетину кордону для дітей віком до 16 років

У зв’язку з невимірними загрозами життю і здоров’ю українців та громадян інших держав, які проживають на території України, органами української влади на виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» забезпечується евакуація дітей і сімей з дітьми до безпечних місць у межах України, а також за кордон, у тому числі до країн – членів Європейського Союзу. 

Частину дітей евакуйовують із притулків, центрів соціально-психологічної реабілітації, центрів соціальної підтримки дітей та сімей, дитячих будинків-інтернатів, пансіонів закладів загальної середньої освіти, будинків дитини тощо. Відповідно, виникла нагальна потреба забезпечити законне представництво вищезазначених категорій дітей виключно на час їх перебування закордоном із працівниками відповідних закладів. 

Військові або військовоцивільні адміністрації мають право на призначення законного представника дітям, які знаходились на цілодобовому перебуванні у дитячих закладах та під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні і підлягають евакуації. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як поставити на консульський облік дітей, які через війну виїхали закордон

Адміністрації та працівники закладів, до яких зараховані на цілодобове перебування діти за заявами батьків у зв’язку із складними життєвими обставинами, або із особливими освітніми потребами, або тимчасово влаштовані діти, які залишилися без батьківського піклування, або діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, до вирішення питання їхньої постійної форми влаштування, стануть законними представниками таких дітей під час їхнього перебування в безпечних місцях та за кордоном.

Важливо: законні представники несуть відповідальність за дітей, але вони НЕ наділені правом вчинення правочинів, пов’язаних із житловими та майновими правами, від імені та в інтересах дитини. Також НЕ мають права надавати згоду на усиновлення та зміну громадянства дитини.
Новини по темі