В Україні вводять в обіг монети "Ой у лузі червона калина": подробиці про номінал, тираж та карбування

В Україні вводять в обіг монети з новим дизайном і назвою "Ой у лузі червона калина"
Facebook Національний банк України

Сьогодні відбулася презентація нової пам'ятної монети в Україні, яка отримала назву "Ой у лузі червона калина".

Поділитися:

Сьогодні, 18 липня, відбулася презентація пам’ятної монети “Ой у лузі червона калина“. Сьогодні ж цю нову монету і вводять в обіг. Про це повідомляє Національний банк України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова марка від «Укрпошти»: «Українська мрія» вийшла у День Конституції України

На сторінці у Facebook Національного банку України про ці нові монети зазначається:

"Вони присвячені українській пісні, яка під час кривавої війни росії проти України стала новим символом незламності українського народу та об’єднала борців за свободу України в усьому світі".

У Нацбанкі повідомляють: монети відкарбовані номіналом 5 гривень (із нейзильберу) та 10 гривень (зі срібла). Тираж монет зі срібла – до 5 000 штук (у тому числі – до 2 500 шт. у 2022 році), з нейзильберу – до 250 000 штук (у тому числі – до 75 000 шт. у 2022 році, в сувенірній упаковці). 

Розповідаються і подробиці щодо дизайну монети: на аверсі монет зображена стилізована композиція: захисники різних поколінь – козак, січовий стрілець і сучасний воїн Збройних Сил України підіймають калину – опоетизований символ України, крона якої нагадують обриси кордонів нашої Батьківщини. Угорі напівколом напис: "А ми тую червону калину підіймемо!". На реверсі на дзеркальному тлі угорі продовження пісні: "А ми нашу славну Україну, гей, гей розвеселимо!". У центрі зображено гілку, листок та ягоди калини.

монети ой у лузі червона калинаФОТО: Facebook Національний банк України

Автором дизайну монет "Ой у лузі червона калина" став Дмитро Кривонос. Втілили її в життя скульптори – Святослав Іваненко та Володимир Атаманчук.

Новини по темі